Інститут Амосова та Інститут Патона розробляють магніти для порятунку життя під час бойових травм
9 Гру, 11:50
У Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова спільно з Інститутом електрозварювання ім. Патона працюють над створенням спеціальних магнітів для пошуку та видалення уламків під час поранень грудної клітки та серця. Про це ідеться у повідомленні Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Ще з 2014 року фахівці Інституту Амосова здобули значний досвід у лікуванні бойових травм. Разом із військовими хірургами вони вже створили унікальні неодимові магніти, які дозволяють мінімізувати інвазивність операцій. Крім того, зараз ведеться розробка магнітів для ендоваскулярних втручань. Ці інновації дозволять проводити операції без штучного кровообігу та значних розрізів, що суттєво знижує ризики для пацієнтів.
У відділенні воєнної кардіохірургії Інституту Амосова вже врятовано життя 150 військовослужбовців із бойовими травмами серця. Загалом із початку війни тут проліковано 1918 захисників України.
Як зазначив директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова академік НАМН Василь Лазоришинець, догоспітальна летальність при проникаючих пораненнях серця сягає 55–94 %. Окрім проникаючих травм, небезпеку становлять закриті ушкодження серця, магістральних судин, а також міграція уламків у серцеві порожнини.
Для покращення лікування бойових травм медики видали два посібники: «Атлас бойової хірургічної травми (досвід АТО/ООС)» та «Бойова травма серця, грудної аорти та магістральних судин кінцівок», які вже використовуються в роботі.
Читайте також: Легендарний комбат Верес з Київщини оголосив про переродження батальйону на полк та запрошує до лав добровольців
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.