Що допомагає від облисіння у жінок: перевірені методи
Випадіння волосся-це фізіологічний процес, який відбувається через зміну фаз циклу росту волосся. В нормі в середньому випадає 80 -100 волосин щодня. Коли кількість волосся, що випадає починає перевищувати щоденну норму ( волосся залишається на одязі, подушці) і тільки збільшується чи триває довше 3 місяців, тоді таке випадіння волосся стає- патологічним та потребує лікування.
Коли потрібно звернутись до трихолога:
• надмірне випадіння волосся;
• виражене порідіння волосяного покриву, особливо в області центрального проділу;
• витончення волосся;
• поява залисин в ділянці чола;
• поява вогнищ без волосяного покриву;
• випадіння вій та брів;
Спровокувати випадання волосся можуть:
• стреси;
• гормональні порушення (вагітність, лактація, клімакс);
• інфекційні захворювання;
• аутоімунні захворювання;
• захворювання шкіри голови, травми, опіки;
• неправильний догляд за волоссям, постійні фарбування, та хімічні процедури для волосся ( ботокс, кератин, завивка);
Багато жінок стикнувшись вперше з випадінням волосся замість того, щоб звернутись за консультацією до кваліфікованого спеціаліста починають займатись самолікуванням та експериментують з усіма народними методами та порадами з інтернету.
Займатись самолікуванням у випадках патологічного випадіння волосся категорично не можна! Те, що допомогло мамі чи подрузі, не завжди може допомогти Вам, а часто- тільки погіршити ситуацію.
Народні методи для укріплення волосся, а саме втирання в шкіру голови перцевих настоянок, соку цибулі, масок з олії, яєць, меду та інших продуктів можуть не тільки не допомогти зупинити випадіння волосся, а й спровокувати ще додаткові проблеми (екзема).
Яких вітамінів не вистачає при випадінні волосся?
Досить часто причиною випадіння волосся стає дефіцит мікроелементів в організмі, а саме: вітамін Д, залізо, цинк, біотин, вітаміни групи В.
Самостійний прийом вітамінів, добавок може негативно вплинути на Ваш організм (гіпервітаміноз не менш шкідливий для організму від авітамінозу), тому рекомендовано звернутися до лікаря трихолога, який призначає аналізи та при потребі препарати для корекції виявлених дефіцитів .
А от для профілактики випадіння волосся у щоденний раціон кожної жінки потрібно включити продукти багаті на вітаміни груп B,C,D,E, цинк, залізо, селен, магній, жирні кислоти OMEGA 3, білки, які сприяють росту та зміцненню волосся. Червоне м’ясо, риба, крупи, овочі, горіхи, яйця повинні стати частиною Вашого щоденного меню.
Прийом недостатньої кількості води також негативно впливає на стан волосся, роблячи його слабким, тьмяним, ламким, а також провокує сухість шкіри голови. Тому, щоб покращити стан волосся, починайте ранок зі склянки теплої води і протягом дня випивайте від 1.5-2 л води .
Що допомагає зупинити випадіння волосся?
Для отримання якісного результату у боротьбі з випадінням волосся рекомендуємо звернутись до кваліфікованого лікаря-трихолога у Львові, який проведе консультацію, діагностику та призначить ефективне лікування.
Лікування зазвичай комплексне та може складатись з:
-медикаментозної терапії (вітаміні комплекси при дефіцитах в організмі, седативні засоби при стресах і емоційних проблемах);
-засобів від випадіння волосся та для стимуляції росту нового волосся для зовнішнього використання ( шампуні, лосьйони, сироватки, маски);
-доглядових процедур для шкіри голови та волосся- це професійні лікувальні процедури, призначені для лікування випадіння волосся та стимуляції росту нового волосся, які проводяться за допомогою спеціальних лікувальних засобів в клініці.
-ін’єкційних процедур;
На сьогодні досить популярним методом лікування є так звані уколи проти випадіння волосся в шкіру голови. Ця процедура має назву- мезотерапія.
Мезотерапія шкіри голови– це ін’єкційна лікувальна процедура, яка передбачає введення під шкіру вітамінних коктейлів, дія яких спрямована на вирішення проблем шкіри голови і волосся (припинення випадіння волосся, прискорення росту волосся, відновлення густини).
В складі вітамінних “коктейлів” містяться:
• амінокислоти;
• гіалуронова кислота;
• мікроелементи (кремній, цинк і т. д.);
• вітаміни (частіше зустрічаються групи В, особливо біотин);
• колаген, еластин;
• антиоксиданти;
• стимулятори росту волосся;
Мезотерапія для волосся проводиться курсом в середньому це 8-10 процедур з інтервалом 7-14 днів між процедурами . Для кожного пацієнта підбирається індивідуально препарат, який допоможе вирішити ті чи інші проблеми шкіри голови та волосся.
Результати від проведення мезотерапії:
• зупиняється випадіння волосся;
• покращується кровопостачання до фолікулів;
• стимулюється ріст нового волосся;
• нормалізується робота сальних залоз шкіри;
Плазмотерапія шкіри голови – це додатковий ін’єкційний метод лікування захворювань шкіри голови та волосся. Суть процедури полягає у впливі на шкіру та волосяні фолікули багатої на тромбоцити власної плазми крові пацієнта.
Плазмотерапія для волосся проводиться курсом в середньому 5-10 процедур з інтервалом 7-14 днів між процедурами . Точну кількість необхідних процедур та інтервал між ними визначає лікар-трихолог індивідуально.
Результати від проведення курсу плазмотерапії:
• зупиняється випадіння волосся;
• стимулюється ріст нового волосся;
• відновлюється втрачена густина волосся;
• нормалізується робота сальних залоз шкіри голови;
• покращується стан волосся: надає блиск і еластичність волоссю;
– апаратна процедура:
Milta Head– це інноваційна апаратна медична процедура, мета якої зупинити випадіння волосся, відновити втрачену густоту , стимулювати ріст нового волосся та покращити стан волосся. Дія апарату заснована на технології низькоінтенсивного лазерного випромінювання. Унікальна технологія полягає в поєднанні синергетичного ефекту випромінювання (видимого спектру, інфрачервоного випромінювання, м’якого лазера та магнітного поля) та його дифузії (до 13 см).
Результати від процедури MILTA HEAD помітні після місяця лікування. Кількість процедур визначає лікар-трихолог індивідуально для кожного пацієнта.
У випадках коли вище перераховані методи лікування не дали бажаного результату лікар може запропонувати проведення таких процедур як трихопігментація та трансплантація волосся.
Трихопігментація– це косметологічна процедура, яка дозволяє створити природній вигляд волосся на голові, імітуючи його ріст. Використовується для маскування ділянок облисіння, рубців та інших пошкоджень.
Процедуру виконує кваліфікований спеціаліст із застосуванням тонкої голки, якою під шкіру наносять спеціальний пігмент, що дозволяє створювати тонкі, дрібні штрихи – імітацію фолікул волоска.
Трихопігментація не пошкоджує натуральні фолікули та волосся, а правильно виконана процедура створює ілюзію натурального волосся на шкірі голови, надаючи йому природного вигляду.
На відміну від трансплантації волосся, трихопігментація голови не має тривалого реабілітаційного періоду, а ефект від процедури залишається протягом 3-4 років.
Пересадка (трансплантація) волосся– це метод, який передбачає переміщення здорових волосяних фолікул з ділянки активного росту волосся (потилиця), до ділянки, де волосся втрачається.
Трансплантація волосся жінкам проводиться безшовним методом FUE. Це ефективний спосіб пересадки волосся, при якому не потрібно розрізати тканини і накладати шви.
За допомогою трансплантації волосся можна відкоригувати лінію росту волосся, збільшити густину волосся в ділянці облисіння.
Метод FUE є менш травматичним і більш ефективним на даний момент у всьому світі.
Процедура пересадки волосся триває 4-6 годин, час операції може змінюватись в залежності від кількості пересаджених графтів, процедура проводиться під місцевою анестезією, тому біль під час операції відсутня.
Пересаджене волосся починає рости через 2 місяці після трансплантація, повний ефект від операції зазвичай оцінюють через 9-12 місяців.
Поєднання найефективніших засобів від випадіння волосся, косметичних препаратів, апаратних та ін’єкційних процедур гарантують максимальний результат у боротьбі з випадінням волосся.
Автор – кандидат медичних наук, винахідниця, лікар дерматолог-трихолог – Мирослава Новосільська.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ