Пневмопіоторакс майже зруйнував легені: у Львові медики двох лікарень рятували 3-річну дитину
У лікарні Охматдит львівського Центру дитячої медицини рятували маленьку пацієнтку, що мала надзвичайно важку хворобу – пневмопіоторакс, поєднаний з пневмонію.
Загроза життю дитини була цілком реальною – з таки діагнозом мало хто виживає.
На ШВЛ дитина була чотири дні
Проте, команда лікарів вирішила боротися за порятунок 3-річної Вікторії до останнього.
Дівчинка поступила до шпиталю з двобічною полісегментарною пневмонією. Спершу перебувала на кисневій масці, згодом – на високопотоковій осциляції киснем через канюлі.
Стан дитини, попри всі зусилля, різко погіршувався. За кілька годин після госпіталізації медики перевели Віку на ШВЛ (штучну вентиляцію легень).
На ШВЛ дитина була чотири дні. Покращення не спостерігалося, з’явився пневмоторакс.
Лікарі провели дренування та перевели маленьку пацієнтку на високочастотний осцилограф, щоб максимально тримати легеню відкритою.
На жаль, у цій лікарні не було апарату ЕКМО, який міг би допомогти.
Колеги надали свій апарат ЕКМО
Екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО) — метод тимчасової підтримки роботи серця та легень за допомогою спеціального обладнання, яке забезпечує насичення крові киснем та виведення з організму вуглекислого газу.
Ця процедура використовується у пацієнтів, чиї легені або серце тимчасово не можуть виконувати свої функції через важкі захворювання чи травми.
Лікарі Центру розуміли, Віку такий апарат міг би врятувати. Дівчинка й до цього часто хворіла. У даному випадку комбінація вірусної та бактеріальної інфекції фактично повністю зруйнувала праву легеню і частково ліву.
Плече колегам підставили фахівці і керівництво Львівської обласної клінічної лікарні.
Вони не тільки надала апарат ЕКМО, а й витратні матеріали для підтримки життєво важливих функцій організму дитини.
– Це був дуже складний випадок. Лише завдяки злагодженій роботі цілої команди лікарів ми змогли врятувати Вікусю, – говорить керівниця відділення анестезіології Віра Приймакова.
Вікторія повертається до звичного життя
Тривале лікування, більше двох тижнів у стані медикаментозного сну в одній позі, необхідні маніпуляції для відновлення легень – усе дівчинка витримала.
Зараз над відновленням м’язової рухливості дитини працюють фахівці Клініки реабілітації дітей.
Завдяки зусиллям лікарів, підтримці батьків і сучасним технологіям Вікторія поступово повертається до звичного для маленької допитливої дівчинки життя.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: Центр дитячої медицини. Лікарня Охматдит