Макрон у розмові з Іванішвілі засудив дії грузинської влади та закликав до діалогу

Події України
Еммануель Макрон

Фото: Офіс президента

Президент Франції Еммануель Макрон під час телефонної розмови із засновником партії Грузинська мрія Бідзіною Іванішвілі засудив застосування насильства з боку грузинських силовиків проти мирних демонстрантів, журналістів та представників громадянського суспільства.

Про це йдеться у заяві президента Франції, яку цитує сайт Єлисейского палацу.

Макрон закликав звільнити затриманих демонстрантів

Зазначається, що Макрон висловив стурбованість ситуацією в Грузії. Він закликав звільнити всіх незаконно затриманих протестувальників і наголосив на важливості дотримання свободи слова та мирних зібрань.

– Грузія відхиляється від свого європейського курсу, що вплине на відносини з ЄС, – підкреслив президент Франції.

Він закликав владу Грузії до конструктивного діалогу з опозицією та громадянським суспільством, а також наголосив на підтримці європейських прагнень грузинського народу.

Партія Грузинська мрія у своїй заяві зазначила, що Макрон висловив готовність сприяти вирішенню політичної кризи, пише грузинська служба Радіо Свобода. За інформацією партії, розмова тривала годину. Сторони домовилися продовжити контакт найближчими днями.

Протести в Грузії

Грузія зіштовхнулася з новою хвилею протестів, що розпочалися після заяви прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе 28 листопада про відмову від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Ця заява викликала значне невдоволення серед громадян, які вийшли на вулиці, вимагаючи продовження євроінтеграції країни.

У жовтні Європейська рада висловила занепокоєння політикою уряду Грузії, яка суперечить європейським стандартам і ставить під загрозу процес євроінтеграції.

Лідери ЄС закликали Тбілісі до проведення необхідних реформ, що відповідають принципам демократії та верховенства права.

Водночас керівна партія Грузинська мрія, представником якої є Кобахідзе, відмовилася скасовувати закон Про прозорість іноземного впливу.

Цей закон викликав критику як у країні, так і за її межами, оскільки вважається інструментом для обмеження діяльності громадянського суспільства і незалежних медіа, а також сприяє погіршенню відносин із західними партнерами.

26 жовтня у Грузії відбулися парламентські вибори, перемогу на яких здобула Грузинська мрія. Вибори викликали серйозні суперечки та звинувачення у фальсифікаціях.

Європейський парламент не визнав їхніх результатів, вказавши на порушення виборчого процесу та вплив Росії на внутрішню політику країни.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

28 листопада Європарламент ухвалив резолюцію, яка не лише відкидає результати парламентських виборів у Грузії, але й закликає до повторного голосування під міжнародним наглядом.

Залишити відповідь