До України повернули дітей-сиріт, евакуйованих із прифронтових регіонів до Туреччини
В Україні завершився масштабний благодійний проєкт «Дитинство без війни», аналогів якому немає у світі. В рамках проєкту від початку повномасштабного вторгнення силами Благодійного Фонду Руслана Шостака було евакуйовано 3500 дітей-сиріт із прифронтових регіонів.
Дітей перемістили до Туреччини, де у комфортних умовах вони жили, отримували медичну допомогу та навчалися понад 1000 днів. Після повернення до України діти успішно проходять адаптаційний період. І головне – їм шукають родини, у яких вони зможуть знайти любов та підтримку. Докладніше – у матеріалі.
Повернення дітей з-за кордону
Майже 2 тисячі українських дітей-сиріт перебувають в евакуації за кордоном: у країнах Європи і Туреччині. Держава та неурядові організації зараз працюють, щоб ці діти не просто повернулися на Батьківщину, а ще й знайшли тут родинну підтримку. Про це під час заходу, присвяченого завершенню благодійного проєкту «Дитинство без війни», розповіла міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.
«Найбільш основна, базова їхня потреба – це мати любов, мати значимого дорослого. Це мати поруч рідну, люблячу родину. І я дуже сподіваюся, я дуже вірю в це, я навіть впевнена, що спільними зусиллями ми зможемо цю кінцеву, найкращу подорож їхню здійснити. Коли кожна дитина з Туреччини, з Німеччини, з Польщі, з усіх країн, де сьогодні наші діти опинилися, повернеться додому і отримає люблячу родину», – сказала Жолнович.
На сьогодні повернення дітей, які тривалий час жили в евакуації за кордоном, – складне завдання. За словами Жолнович, в українських дітях зацікавлені багато інших країн.
Через це виникають певні труднощі з тим, щоб супроводити кожну дитину назад додому. Україна вже напрацювала чіткий алгоритм такого повернення.
«Найперше правило, про яке ми всі домовилися, яке ухвалене на рівні постанови Кабінету Міністрів, – ми повертаємо наших дітей в безпечні регіони.
Друге правило: ми повертаємо наших дітей або на навчання, коли вони вже подорослішали, або в родину. І це те, чого ми хочемо дотримуватись і те, над чим ми працюємо.
Третє правило: ми повертаємо наших дітей, чітко розуміючи їх потребу в освіті, медицині та догляді. І тому перед кожним поверненням – груповим чи індивідуальним – діти проходять оцінку потреб. І зараз ця оцінка стала більш фаховою, більш чіткою, більш організованою.
І четверте, ми повертаємо наших дітей, з огляду на їхні потреби, підшуковуючи їм конкретних людей для підтримки», – розповіла міністр.
Зокрема для дітей, які повернулися з Туреччини, були підібрані відповідні кандидати, які готові їх взяти під опіку, усиновлення чи в прийомні родини.
Міністр соцполітики розповіла, що доправити цих дітей додому та провести усі необхідні моніторингові місії допоміг Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Окремо Оксана Жолнович подякувала Русланові Шостаку і команді його Благодійного Фонду.
Про роль Благодійного Фонду
На початку повномасштабного вторгнення Руслан Шостак (меценат, президент корпорації TERWIN, засновник національних мереж EVA, Varus) разом з партнерами організував цю масштабну евакуацію сиріт та їхніх супроводжуючих до Туреччини.
Як повідомляли у Фонді, досягли цього завдяки домовленості першої леді України Олени Зеленської та першої леді Туреччини Еміне Ердоган.
«Нам випала велика честь і разом з тим велика відповідальність допомогти державі в евакуації українських дітей-сиріт. Від самого початку Благодійний Фонд взяв на себе зобов’язання з організації евакуації та перебування дітей у Туреччині та протягом трьох років виконував їх», – зауважив Шостак.
Меценат відзначив роль у проєкті всієї команди Благодійного Фонду, дипломатичного представництва України в Туреччині, Мінсоцполітики України, Міністерства сім’ї та соціальної політики Туреччини і багатьох інших західних партнерів.
«Проєкт змінив не тільки життя дітей. Він змінив життя моєї команди, моє життя. І зараз більшу частину свого життя, вільного від праці, я присвячую благодійності. Ми робимо багато благодійних справ і початком став саме цей проєкт», – поділився Шостак.
Благодійний Фонд Руслана Шостака продовжує підтримувати дітей-сиріт і після повернення з Туреччини та допомагає їм адаптуватися до життя в Україні.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.