Подвиги танкістів — Героїв України: один проти колони, бої в оточенні та ризикований маневр для порятунку екіпажу
Попри заяви деяких експертів, що з появою нових протитанкових засобів термін життя танка на полі бою — лічені хвилини, донині танк залишається найзахищенішою і добре озброєною бойовою машиною. Україна стала однією з небагатьох країн, які розробляють та випускають танки — досить згадати, що найкращий танк Другої світової війни Т-34, і перший основний бойовий танк Т-64, були розроблені у Харкові
У ході війни з росією українські танкісти виявляли та продовжують виявляти свою майстерність та героїзм, знищуючи противника. Тисячі танкістів нагороджені орденами та медалями, окремі військовослужбовці стали Героями України.
АрміяInform нагадує хто з танкістів був удостоєний найвищої державної нагороди.
Першим танкістом, удостоєним «Золотої Зірки», став Євген Межевікін
Побратими його прозвали «Адамом», бо він завжди першим йшов в бій.
Він одним з перших нищив російські танки при обороні Донецького аеропорту восени 2014 року, кожного разу з боями прориваючись до терміналів, де тримали оборону українські військовослужбовці.
Не раз і не два ризикуючи життям, Євген Межевікін застосував багато тактичних новинок і став першим танкістом, удостоєним “Золотої Зірки«Героя України.
З початком широкомасштабного вторгнення він створив і став командиром тактичної групи «Адам». Тоді, наприкінці лютого 2022 року, навколо нього згуртувалися добровольці, які воювали під його керівництвом від самого початку війни. Адам відремонтував два навчальні танки, БМП і пішов з ними в бій.
Тактична група «Адам» була створена 14 березня 2022 року. Були бої за Київщину (Ірпінь, Бучу), потім група працювала на Бахмутському напрямку, брала участь в Харківській наступальній операції. Також пройшла бойові дії на різних напрямках — Балаклея, Лиман, Бахмут, Кремінна, Серебрянський ліс…
Зараз він — заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ.
Євген Сидоренко виїхав один проти російської колони
Не можна не згадати подвиг полковника Євгена Сидоренка, який в бою під Іловайськом на трофейному танку Т-72БВ виїхав один проти російської колони. Таких випадків у світовій історії налічується дуже мало. І майже всі вони були під час Другої світової війни.
Євген Сидоренко після відбиття атаки росіян 29 серпня 2014 року йшов у колоні на прорив з оточення. Саме його танк очолив прорив після загибелі полковника Олексія Грачова. За той бій він був удостоєний звання Герой України.
Євген Пальченко у перші дні вторгнення року прикрив вихід бригади з оточення
З початком широкомасштабного вторгнення українські танкісти не раз демонстрували свої мужність та героїзм.
Так, одним з перших звання Герой України отримав 23-річний командир взводу Євген Пальченко з позивним «Пісня» — у перші дні широкомасштабного вторгнення він під Херсоном прикрив вихід бригади з оточення, врятувавши життя своїм побратимам.
Прорвавши кільце росіян, три танки під командуванням Пальченка зайняли оборону біля Антонівського мосту і дали змогу прорватися побратимам. З оточення тоді вийшли близько двох тисяч українських військових разом із технікою. Лейтенанту Євгену Пальченку 2 березня 2022 року Указом Президента за особисту мужність і героїзм присвоєно звання Героя України.
Бій роти капітана Сергія Пономаренка
Рота капітана Пономаренка прийняла бойове хрещення уже за лічені години після розвантаження під Барвінковим, і з того часу танкісти 3-ї окремої танкової бригади Сухопутних військ ЗСУ майже безперервно захищають від ворожого наступу Харківщину. У одному із цих боїв Сергій здобув найвищу державну нагороду України.
Того дня танкісти разом з десантниками вчинили спробу штурму захопленого ворогом села Топольського, що неподалік Ізюма. Шість українських танків з двох напрямків наблизилися до села, проте з’ясувалося, що у росіян там понад два десятки танків.
Але виучка та досвід підлеглих Пономаренка виявились кращими: було підтверджено знищення дев’яти рашистських танків. Один з українських Т-72 був пошкоджений одразу кількома влучаннями. Аби врятувати екіпаж капітан Пономаренко вирішив знов увірватися на вогневий рубіж на власному танку, щоб не наражати на небезпеку інших.
Екіпаж підтримав свого ротного, і танк Пономаренка успішно виконав ризикований маневр, влучними пострілами придушив ворожі вогневі точки, а потім сміливці під обстрілом взяли на буксир підбиту машину та витягнули її з поля бою. 2 квітня 2022 року капітану Пономаренку Сергію Івановичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото з відкритих джерел.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-12-12 07:15:00