Астрономи відкрили нову величезну суперземлю з унікальною будовою
Команда вчених відкрила екзопланету K2−360 b з приголомшливою щільністю, подібною до свинцю.
K2−360 b лише в 1,6 раза більша за Землю, але вміщує масу в 7,7 наших планет. Її було відкрито у 2016 році, коли тінь планети була помічена місією NASA K2, що проходила перед її зіркою. Подальші спостереження дозволили астрономам виміряти її масу і радіус, які вони потім змогли використати для обчислення її щільності.
За розрахунками вчених, викладеними у статті в журналі Scientific Reports, щільність цієї екзопланети становить близько 11 грамів на кубічний сантиметр, що дорівнює щільності свинцю і вдвічі перевищує щільність Землі. Це робить K2−360 b найщільнішою з відомих планет у своєму класі – ультракороткоперіодичних суперземель. Період обертання планети, який на Землі становить 365 днів, на K2−360 b коротший за земну добу і триває лише 21 годину.
Щоб з’ясувати, що робить K2−360 b такою твердою, команда створила модель на основі спостережень за нею та її зіркою-господарем. З отриманих даних випливає, що планета, ймовірно, має велике залізне ядро, на яке припадає близько 48% її маси. Дослідники припускають, що це може бути мертве ядро світу, який колись був набагато більшим і знаходився далі від зірки. З часом воно мігрувало всередину, де інтенсивне випромінювання позбавило його атмосферу газів, залишивши суцільний шматок скелі, який, ймовірно, вкритий океанами лави.
Тим часом, дослідники за допомогою даних від космічного телескопа «Джеймс Вебб», можливо, виявили атмосферні гази навколо 55 Cancri e — гарячої скелястої екзопланети на відстані 41 світловий рік від Землі.Міжнародна група астрономів відкрила найдивнішу екзопланету, щільність якої аналогічна солодкій ваті, на відстані 1232 світлових років від нас.
⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.