РФ в обхід санкцій продовжує отримувати тисячі снайперських гвинтівок із Заходу – ЗМІ

Події України
Фото: Pexels

Попри міжнародні санкції проти РФ російські снайпери продовжують отримувати тисячі гвинтівок і мільйони патронів західного виробництва.

Це з’ясували журналісти під час масштабного розслідування, проведеного спільно The Insider, Investigace.cz, IrpiMedia та Vlast.kz.

РФ попри санкції отримує західну зброю

За даними розслідування, останніми роками компанії з країн Євросоюзу, США і Туреччини істотно збільшили експорт зброї в такі країни, як:

  • Вірменія;
  • Грузія;
  • Казахстан;
  • Киргизстан;
  • Узбекистан.

Наприклад, експорт гвинтівок з Італії до Вірменії зріс майже в 30 разів – із 68 одиниць 2019 року до 1 862 2023-го. Киргизстан, який не купував зброю в Італії у 2020-2021 роках, у 2023-му отримав 4 434 одиниці. Поставки з Туреччини в Грузію зросли з 8 426 одиниць 2019 року до 18 843 у 2023-му.

З 2020 по 2023 рік експорт зброї до сусідів Росії зріс у 2,5 раза.

– Коли після анексії Криму 2014 року країни Євросоюзу ввели ембарго на постачання зброї до РФ, в обмеженнях залишилися дві величезні лазівки. По-перше, постанова Ради ЄС №833/2014 від 31 липня 2014 р., яка заборонила експорт зброї в Росію, давала змогу виконувати нові поставки за контрактами, укладеними до 1 серпня 2014 року. По-друге, документ не передбачав жодних заходів контролю щодо експорту до країн Митного союзу – Вірменії, Білорусі, Казахстану та Киргизстану, які з Росією поєднують як спільний митний простір, так і військово-політичний блок ОДКБ, – повідомляють у публікації.

Люксембурзький холдинг Beretta виявився найбільшим європейським виробником зброї, пов’язаним із Росією. У червні 2024 року його російський імпортер потрапив під санкції Мінфіну США, але сам холдинг, попри обмеження, залишається мажоритарним власником російської компанії.

Тим часом російські снайпери, як військові, так і цивільні, продовжують використовувати західну зброю, про що підтверджують протоколи зі змагань у Криму.

Російські снайпери часто віддають перевагу західним гвинтівкам через їхні кращі характеристики. Наприклад, стандартна снайперська гвинтівка Росії СВД має ефективну дальність стрільби 600-700 метрів, що значно менше, ніж у сучасних західних гвинтівок. При цьому продукція російських приватних зброярів за ціною вже дорівнює американським і європейським аналогам.

– При цьому ні контрабандний імпорт, ні державні заводи, ні приватні зброярі не покривають повністю потреби російської армії. І провідні блогери, і незалежні видання багаторазово публікували свідчення того, як російські військовослужбовці використовують гвинтівки Мосіна, розроблені ще в Російській імперії 1891 року, – додає The Insider.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: The Insider

Залишити відповідь