Принципи вибору алюмінієвих радіаторів

Війна

001

Алюмінієві радіатори – вид сучасних опалювальних приладів, що є одними з найбільш затребуваних в даний момент серед усіх інших аналогів.

Вперше дані вироби з’явилися на світовому ринку в середині 1980-х років і майже відразу почали стрімко завойовувати популярність у багатьох країнах. Те саме сталося і в Україні, на ринок якої алюмінієві батареї надійшли ближче до середини 1990-х.

Покупці швидко оцінили відмінне співвідношення вартості та якості цих пристроїв, які, до того ж, батареї підходили не тільки для автономних, але й для централізованих систем опалення, хоч і з деякими застереженнями.

Тому не дивно, що вже незабаром за статистикою продажів алюмінієві радіатори почали успішно конкурувати із сталевими. Тепло алюминия має численні цінні якості, властиві цьому металу.

1697464796 1 kakie radiatori otoplenia luchshe 2

Вибір сучасних радіаторів з алюмінію на українському ринку настільки величезний, що в такому асортименті не так просто орієнтуватися будь-кому, хто купує їх уперше. Але в цьому процесі немає нічого складного.

Щоб купити алюмінієві батареї оптимальної модифікації потрібно, перш за все, знати відстань між осями вводів та висновків у системі опалення. Стандартними тут є величини 200, 350 і 500 мм. Але існують і алюмінієві радіатори з нестандартними осьовими відстанями, що варіюються від 200 до 800 мм.

Другий важливий момент – це відстань від підлоги до підвіконня у місці, де буде встановлена батарея. Такий прилад не можна монтувати впритул, оскільки це ускладнить циркуляцію теплого повітря. Якщо за висотою та шириною місця виявляється мало – бажано придбати інший радіатор, трохи менше.

Третій нюанс вибору, який необхідно враховувати при купівлі алюмінієвих радіаторів, – це їхній тиск. Причому в паспорті їх іноді вказують одразу три – робоче, опресувальне та максимальне. Хоча і тут все просто. Робочий тиск алюмінієвого радіатора – те, за якого він постійно працюватиме. Зазвичай це від 10 до 16 атм. Аналогічний тиск є і в централізованих системах опалення. Але в теплових магістралях воно сягає і 30 атм, що, як вже було сказано вище, в аварійній ситуації може призвести до розриву нагрівача.

Що стосується опресувального тиску алюмінієвого радіатора, то його значення важливіше за робочий, оскільки дозволяє визначити, чи витримає він щорічні випробування на герметичність системи опалення, що проводяться в містах між опалювальними сезонами. При цьому випробувальний тиск може досягати 20-30 атм.

Четвертий фактор вибору алюмінієвих батарей – це наявність антикорозійної обробки. Висока хімічна активність алюмінію справді є його найбільшим недоліком. Її наслідком часто стає кородування стінок батарей або газоутворення всередині каналів. Тому хороші виробники покривають ці канали спеціальною оксидною плівкою або проводять іншу антикорозійну обробку. З усіх цих причин у квартирах алюмінієві батареї фахівці рекомендують не ставити.

По-справжньому вони ідеально підходять для автономного опалення, в системах якого використовується добре очищена вода з нейтральним рН і під безпечним тиском. Що ж до найважливішої для будь-якої батареї тепловіддачі, то в паспорті її вказують, як правило – для однієї секції, а її значення може перебувати в межах від 82 до 212 Вт.

469986642 1082446550344268 9133052745236802505 n1

Отже, алюмінієві радіатори опалення набули заслуженої популярності через велику кількість плюсів, і вони такі:

  • Висока тепловіддача – одна половина якої формується за рахунок теплових променів, а друга – за рахунок конвекції, яка утворюється під час руху повітряних шарів від нижніх частин радіаторів вгору. Збільшують її та численні ребра на секціях;
  • Невелика вага – в 1-1,5 кг для однієї секції, що максимально спрощує не тільки транспортування алюмінієвих батарей, але і їх встановлення. При цьому для виконання їх монтажу необхідні недорогі кріплення і мінімум часу;
  • Мала інерційність – дозволяє цим виробам швидко нагріватися та швидко остигати, завдяки чому вони сумісні з терморегуляторами. Тобто дозволяють із зручністю регулювати температуру в приміщеннях протягом дня;
  • Різьбове з’єднання секцій – за допомогою якого можна легко зібрати нагрівач з оптимальною тепловою потужністю. При необхідності його модернізація теж не виявиться складною навіть у домашніх умовах;
  • Естетичний зовнішній вигляд – властивий більшості сучасних радіаторів із алюмінію. Нехай і не вражає, але цілком презентабельний і приємний погляду дизайн дозволяє встановлювати їх в приміщеннях з будь-якими інтер’єрами;
  • Економічне використання теплоносія – невеликі діаметри каналів дозволяють наповнювати їх малою кількістю води – 250-460 мл виявляється достатньо. Отже – економити на її нагріванні за наявності автономного опалення;
  • Великий вибір висот секцій – що дозволяє легко підібрати алюмінієву батарею для віконного отвору з майже будь-якою висотою підвіконня над рівнем підлоги. При цьому їх вартість, незалежно від розміру, майже завжди виявиться не високою.

Купити алюмінієві радіатори у Києві, недорого, та з доставкою по території України, можна в онлайн-магазині Modernsys.com.ua. Різні варіанти висот секцій, міжосьових відстаней, дизайнів та численні бренди – все це великий каталог нашої профільної компанії.

А ще – це офіційні гарантії, допомога у виборі, консультації менеджерів та виключно висока якість продукції, що реалізується. Ми завжди робимо все можливе, щоб наші шановні клієнти залишалися задоволені співпрацею з нами, і були готові купувати у нас не лише батареї опалення.

У свою чергу, алюмінієві радіатори, ціна яких формується з урахуванням кількості їх секцій, габаритів та потужності – це майже ідеальне співвідношення вартості та якості опалювальних приладів із найбільшою тепловіддачею та багатьма іншими відмінними характеристиками.

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Читайте нас у тг

Залишити відповідь