Як звільнитися з роботи на позитивній ноті – корисні поради
Під час звільнення бажано зберегти хороші відносини з роботодавцем і колегами. Life. Факти ICTV зібрали поради, як звільнитися з компанії, щоб уникнути конфліктів – докладніше читайте в матеріалі.
Як правильно звільнитися з роботи
Звільнення з роботи – важливий крок, який вимагає тактовності та професіоналізму.
Якщо ви вирішили змінити місце роботи, важливо зробити це правильно, щоб залишити після себе позитивне враження. Адже надалі вам може знадобитися рекомендаційний лист від керівництва, або, можливо, ви захочете повернутися в компанію, якщо з’явиться цікава пропозиція.
Розгляньмо основні поради та кроки, необхідні під час звільнення з роботи.
Як звільнитися: поради та правила
Причини для звільнення можуть бути різними. Наприклад, бажання професійного розвитку, пошук балансу між особистим життям і кар’єрою, невдоволення умовами роботи, зарплатою тощо.
Проте, у будь-якому разі, перед тим як звільнитися, переконайтеся, що ваше рішення обґрунтоване та зважене. Якщо є можливість розв’язати проблеми на поточній роботі (зокрема обговорити підвищення чи зміни умов праці), спробуйте спочатку цей варіант.
Якщо ви остаточно прийняли рішення, тоді необхідно заздалегідь повідомити керівника про нього. Українським законодавством встановлений термін – два тижні. Тобто людина повинна відпрацювати два тижні до бажаної дати звільнення. Цей термін дозволить компанії знайти вам заміну, а працівник зможе якісно передати свої завдання новому співробітнику.
Щоб красиво звільнитися, повідомте про своє рішення завчасно й детально поясніть причини. За можливості проведіть особисту розмову з керівником. Не варто повідомляти про звільнення через електронну пошту чи месенджери.
Намагайтеся бути тактовним і дипломатичним. Уникайте звинувачень, пліток та будь-якого негативу в сторону колег чи компанії. Навпаки, подякуйте керівнику за отриманий досвід і можливості для розвитку.
Наприклад, можна сказати: Я вдячний за можливість працювати у вашій компанії, але я прийняв рішення продовжити кар’єру в іншій сфері. Буду готовий допомогти з переданням справ новому співробітнику, щоб мій відхід з компанії був максимально комфортним. Це покаже вашу відповідальність.
Як звільнитися з роботи:
- після повідомлення про звільнення, напишіть заяву (вона має містити дату вашого останнього робочого дня, контактні дані, причину);
- підготуйте звіт про ваші завдання та проєкти;
- проведіть навчання для нового співробітника;
- створіть інструкції для свого наступника, щоб полегшити його роботу на початковому етапі.
Відпрацюйте свої останні дні з максимальними зусиллями. Так ви збережете репутацію професіонала.
Перед звільненням переконайтеся, що ви завершили всі свої завдання або передали їх колегам. Важливо піти так, щоб ніхто не відчув дискомфорту через ваше рішення.
В останній робочий день попрощайтеся з командою. Можна організувати невелику зустріч чи надіслати лист подяки. Надалі бажано підтримувати зв’язок із колегами у професійних чи особистих соціальних мережах. Адже хороші стосунки можуть стати у пригоді в майбутньому.
Ми розказали, про поради, як звільнитися з компанії, щоб зберегти позитивну репутацію та залишити хороше враження про себе. Адже це важливо для подальшої кар’єри та ділових стосунків.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Пам’ятайте, що під час звільнення головне – бути професійним, ввічливим та відповідальним. Поважайте компанію, в якій працювали, і людей, які вас оточували.