Залучення КНДР у війну проти України загрожує безпеці як Європи, так й Індо-Тихоокеанського регіону

Політика, Світ

За словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, спроби росії залучити Північну Корею до війни проти України створюють загрози безпеці як для Європи, так і для Індо-Тихоокеанського регіону.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Через розширення росією війни проти України, безпека в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні тепер прямо пов’язані. путін прагне створити світові більше проблем в Азії», — заявив Кислиця під час засідання Ради Безпеки ООН.

Саме тому, як зазначив постійний представник України, росіяни надають Північній Кореї можливість здобути досвід участі в сучасній війні.

Кислиця підкреслив, що безпосередня участь північнокорейських військових у штурмах українських позицій підтверджена численними відеозаписами. Вони застосовують специфічну тактику масового просування пішки відкритою місцевістю, формуючи розтягнуті ланцюги.«Цей підхід разюче схожий на тактику піхоти, яка застосовувалася під час Другої світової війни, але є дуже незвичним для російсько-української війни», — зазначив представник України.

Він зазначив, що солдати КНДР не розуміють наслідків застосування сучасної зброї, зокрема безпілотників, і не мають уявлення, як протидіяти цим загрозам, через що зазнали значних втрат — кількасот осіб. Водночас Пхеньян продовжує постачати Москві зброю та боєприпаси, а останній запуск північнокорейської ракети відбувся минулої п’ятниці, коли знову була атакована енергетична інфраструктура України.

Як зазначає Кислиця, росія використовує лазівки для надання військової допомоги КНДР, зокрема технологій для створення міжконтинентальних балістичних ракет, порушуючи ембарго ООН. Це підриває міжнародні зусилля щодо денуклеаризації Корейського півострова.

У цьому контексті постійний представник України підкреслив необхідність посилення міжнародного тиску на режими росії та Північної Кореї, щоб забезпечити дотримання Статуту ООН та притягнути їх до відповідальності за ескалацію конфлікту.

Залишити відповідь