Податкова запускає експериментальний проект з ризик-комплаєнс — аналіз експерта

Політика

Державна податкова служба працює над реалізацією експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками). Ця система може справити великий вплив на прозорі взаємини бізнесу і держави і стати більш впливовою, ніж клуб білого бізнесу, заявив в інтерв’ю UA.NEWS голова наглядової ради консалтингової компанії Crowe Mikhailenko Дмитро Михайленко.

Податківці започаткували розбудову процесу ризик-комплаєнс. Він поміж іншого включає виявлення ризиків для бюджету від певних операцій для певних індустрій, формування паспорту ризику (тобто його опис) і карти ризиків, які включають набір типових операцій, які мають тестуватися на перевірках для певних індустрій. Відповідні нормативні документи вже є, але робочі групи лише стартують”

Дмитро Михайленко

голова наглядової ради Crowe Mikhailenko

Експерт наголосив, що якщо податкова реалізує проект грамотно, це може зробити значний внесок у прозорі відносини між бізнесом і державою. 

“Зараз інформацію про ризики ми отримуємо з супроводження перевірок, з листів податкової служби або з судової практики, що доволі не систематизовано. Якщо податковій вдасться систематизувати процес, це буде хорошим вкладом в прозорі відносини між бізнесом і державою. І система ризик-комплаєнс тоді може стати більш впливовою, ніж власне клуб білого бізнесу.”

Дмитро Михайленко

голова наглядової ради Crowe Mikhailenko

Запуск експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі передбачено постановою Кабміну №854 від 25 липня 2024 року. 

Читайте також: 

Клуб білого бізнесу: плюси для компаній та нюанси взаємодії з податковою. Інтерв’ю з головою наглядової ради Crowe Mikhailenko Дмитром Михайленком

Податкові зміни в Україні: чого чекати бізнесу та фізособам. Інтерв’ю з Дмитром Михайленком, головою наглядової ради Crowe Mikhailenko

Клуб білого бізнесу: як часто переглядатимуть відповідність компаній вимогам

Залишити відповідь