Топозйомка – перший етап підготовки до капітального будівництва

Суспільство
Топозйомка – перший етап підготовки до капітального будівництва

На етапі підготовки до зведення або реконструкції об’єктів капітального будівництва обов’язково виконується низка інженерних досліджень. До їх переліку входить топографічна зйомка https://trebatut.com.ua/topograficheskaya-syomka/, результати якої відбиваються на плані земельної ділянки.

Топоплан – результат топографічної зйомки

Топографічний план (топоплан) – це різновид карти місцевості з досить великим масштабом, графічна схема, на якій за допомогою умовних позначень відображається інформація щодо особливостей ділянки. Топоплан обов’язково має бути прив’язаним до системи координат, зазвичай на ньому також позначаються кадастрові межі земельної ділянки. Топографічний план може містити такі позначення та відомості:

  • горизонталі, які дають уявлення щодо рельєфу;
  • об’єкти, які можуть слугувати орієнтирами. При їх відображанні масштаб не дотримується, але обов’язковою є якомога точніша прив’язка до системи координат;
  • контури будинків, будівель, споруд із зазначенням їх поверховості, висоти, матеріалу;
  • повне деталізоване відображення мережі шляхів. Для кожного виду шляхів використовуються свої умовні позначення;
  • водні об’єкти з назвами, береговими лініями. Для будь-яких водойм вказується глибина та найнижчий рівень води, для річок і каналів – також ширина та швидкість течії;
  • наземні та підземні інженерні комунікації;
  • типу ґрунту та рослинності – позначаються кольором і умовними позамасштабними символами.

Якщо виконується топографічна зйомка ділянки, де буде вестись будівництво, на план наносяться осі або пляма майбутньої будівлі.

Хто може скласти топографічний план

Сервіс оформлення документів «ТребаТУТ» надає послуги не тільки топозйомки та складання топографічних планів у паперовому чи цифровому форматі, але й узгодження цих документів. Якщо розробляється пакет проектної документації, що буде проходити експертизу, проводити топографічну зйомку та складати план земельної ділянки мають фахівці-геодезісти.

Для складання топографічного плану потрібні не лише професійні знання та обладнання для виконання топографічної зйомки, але й відповідний допуск. План, складений фахівцями, має юридичну силу, необхідну для узгодження. Він може бути основою для складання інших проектних документів і підставою для отримання дозволу на капітальне будівництво чи підключення до інженерних мереж.

Залишити відповідь