G7 розглядає варіанти посилення цінових обмежень на нафту з РФ – Bloomberg
Країни Групи семи (G7) вивчають можливості посилення цінового обмеження на російську нафту, прагнучи краще контролювати здатність Кремля фінансувати війну проти України.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, які знайомі з питанням.
G7 думають над посиленням цінових обмежень на нафту з РФ
За словами співрозмовників агентства, варіанти, що розглядаються, варіюються від заміни механізму повною забороною на постачання російської нафти до зниження цінового порога з нинішніх $60 до приблизно $40.
Джерела агентства, які говорили на умовах анонімності, попередили, що обговорення триває і поки немає єдиної думки щодо наступного кроку.
Згідно з чинними умовами обмеження цін, західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту, тільки якщо її придбано нижче за порогову ціну. США та Європейський союз також запровадили ембарго на більшу частину імпорту протягом кількох місяців після повномасштабного вторгнення Росії.
Це змусило Москву вдатися до послуг тіньового флоту танкерів, які часто працюють з невідомими страховиками або власниками, щоб переправити свою нафту на нові ринки, особливо в Азії. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти обмеження, і більшу частину року ціни на її нафту продавалися вище граничного рівня.
У відповідь країни Великої сімки запровадили санкції проти десятків суден і організацій, що беруть участь у тіньових угодах. Низка країн Північної Європи також посилюють страхові перевірки російських танкерів, що проходять повз них.
Спочатку граничні ціни були розроблені для того, щоб обмежити кількість грошей, одержуваних Росією від продажу нафти, і не допустити різкого зростання світових цін на нафту.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
За словами співрозмовників видання, країни G7, зважуючи можливі варіанти, прагнуть збалансувати потенційний економічний вплив будь-яких заходів з іншими питаннями, такими як безпека на морі. Деякі з них стверджують, що Москва може виграти від використання більш надійних операторів у торгівлі.