ЄС планує почати перший раунд переговорів про членство України на початку 2025 року – фон дер Ляєн
ЄС має намір почати перший раунд переговорів з Україною про членство на початку 2025 року.
Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції у Брюсселі за підсумками засідання Євроради.
Членство України в ЄС: коли почнеться перший раунд переговорів
Очільниця Єврокомісії підтвердила, що у випадку, якщо українська сторона буде і надалі якісно реформувати державний апарат в межах того, що необхідно для просування до членства в ЄС, то офіційний Брюссель буде готовий відкрити перший раунд переговорів щодо приєднання України до блоку на початку 2025 року.
– Ми продовжуємо супроводжувати Україну на її шляху до приєднання до нашого Союзу. Якщо Україна продовжить хорошу роботу, ми повинні бути готові відкрити перший кластер переговорів про приєднання на початку наступного року, – заявила фон дер Ляєн.
Підтримка України з боку ЄС
Окремо фон дер Ляєн прокоментувала тему енергетичної безпеки України, оскільки українські об’єкти інфраструктури регулярно перебувають під атаками РФ.
– Ми повинні й надалі покращувати зв’язок (енергомережі України, – Ред.) з мережею Європейського Союзу. Нам також потрібно колективно робити більше з ремонту та децентралізації виробництва електроенергії. Для нас мета полягає в тому, щоб у ці найтемніші дні року ми підтримували світло в Україні, – заявила фон дер Ляєн.
Також очільниця Єврокомісії заявила, що 2025 рік може стати вирішальним для російсько-української війни.
– Минуло майже три роки з початку російського вторгнення. І президент Путін подвоює зусилля, щоб домогтися успіхів. Тому допомога Україні просто зараз – це для нас як моральний, так і стратегічний імператив. Світ спостерігає за тим, як ми підтримуємо Україну, і, як і хоробрий український опір, ми будемо стійкими. Тому нам потрібно переконатися, що Україна переможе, – наголосила вона.
Урсула фон дер Ляєн додала, що сьогодні Євросоюз вже надав Україні майже €130 млрд. Завдяки цьому, продовжила вона, було забезпечено “економічну та фінансову стабільність до кінця 2025 року”.
Крім того, завдяки кредиту для України і нашого кредиту G7 “навіть покривається більша частина дефіциту фінансування України на 2025 рік”.
– Це значне досягнення, і воно теж дозволить Україні мати більше фіскального простору для закупівлі такої необхідної військової техніки, – заявила очільниця ЄК.
Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне відкрити усі переговорні кластери щодо вступу до Євросоюзу вже у 2025 році.
Разом з тим, президент заявив, що протягом головування Польщі в ЄС, яке розпочнеться із 1 січня 2025 року, Україна хоче відкрити від двох до шести кластерів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Загалом в рамках вступу країн до Євросоюзу розглядається 33 з 35 переговорних розділів, які згруповані у шість кластерів. Розділи 34 та 35 розглядаються з кожною державою-потенційним членом ЄС – окремо.