У Броварах переплатять за встановлення систем відеоспостереження

Події України
У Броварах переплатять на встановленні систем відеоспостереження

20 Гру, 09:00

У Броварах для забезпечення візуального та автоматизованого контролю за станом публічного порядку, додержання безпеки дорожнього руху, профілактики злочинності та боротьби з нею вирішили встановити система відеоспостереження. Однак, попри дедалі більший попит на такі послуги через підвищену потребу в безпеці, компанія-переможець завищила ціни на обладнання. Ба більше, ситуація ускладнюється ще одним фактором: переможець тендеру, виявився фігурантом кримінального провадження, що ставить під сумнів законність і прозорість процесу. Усе це в сьогоднішньому проаналізованому тендері нашої щотижневої рубрики «Вражаюча закупівля». 

27 листопада 2024 року Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради опублікувало в електронній системі публічних закупівель Prozorro тендер на нове будівництво системи відеоспостереження та відео аналітики на території Броварської міської територіальної громади. Заплатити за нього планували 4 456 951 грн за кошти місцевого бюджету. 

Згідно з тендерною документацією, система повинна мати можливість масштабуватись при збільшенні кількості об’єктів спостереження і допускати зміну конфігурації устаткування при визначенні нових завдань, повинна підтримувати підключення камер та обладнання різних виробників та різних форматів, підтримувати роботу з «хмарними технологіями». Доступ до сховища інформації повинен бути захищений системою обмеження доступу та інформація повинна бути доступною тільки за відповідним рівнем доступу.

Перелік зон, що облаштовуються засобами відеоспостереження: вулиця Янченка Дмитра та вулиця Зеленського Євгенія; вулиця Київська, 64 (футбольне поле); вулиця Благодатна та вулиця Зеленського Євгенія; вулиця Благодатна та вулиця Відродження; вулиця Зазимський шлях та вулиця Мельника Михайла; вулиця Київська та вулиця Леотовича; вулиця Янченка Дмитра та вулиця Старотроїцька; вулиця Володимира Мономаха та вулиця Старотроїцька; Розвилка (дообладнання); вулиця Дворянець Антоніни, 15-13, (Школа №6); вулиця Київська, 266; вулиця Шолом-Алейхема, 93; бульвар Незалежності, 4, (МКЦ; вулиця Лагунової Марії, 10, (АТБ); вулиця Драгоманова Михайла та вулиця Стефаника Василя; вулиця Петлюри Симона, 24, (поворот до хліб заводу); вулиця Петлюри Симона, 11-д; вулиця Онікієнка Олега, 2; вулиця Онікієнка Олега та вулиця Радистів, (AMIC); вулиця Онікієнка Олега та вулиця Гасин Ольги; вулиця Онікієнка Олега, вулиця Москаленка Сергія (дообладнання); вулиця Володимира Великого, 6, (ЗОШ №2); вулиця Олімпійська та вулиця Москаленка Сергія; вулиця Олімпійська, 5; вулиця Олімпійська та вулиця Броварської сотні; вулиця Онікієнка Олега, 127/1,(ОККО).

Строк монтажу та пусконалагоджувальних робіт системи відеоспостереження: до 31 грудня 2025 року. Заплатять за роботи в період 30 банківських днів після виконання роботи. Аукціон відбувся 13 грудня 2024 року, а вже 19 грудня був підписаний договір із переможцем.

Переможець тендера

Єдиним учасником тендера і, як наслідок, його переможцем стало ПП «Комплекси контролю» з максимальною ціновою пропозицією 4 454 894 грн. Підприємство було створено 29 листопада 2005 року у Києві. Статутний капітал – 200 грн. Основний вид діяльності – діяльність приватних охоронних служб. Засновницею та директоркою підприємства є Швед Ольга Миколаївна. 

Участь у тендерах ПП «Комплекси контролю» почало брати у 2016 році та за цей час підприємство стало переможцем у 92 закупівлях на суму 9.90 млн грн. Цікаво, що майже усі виграні тендери стосуються комунальних підприємств Броварів. Припускаємо, що власники компанії мають тісний звʼязок з їхнім керівництвом.

До того ж в одній кримінальній справі, де фігурує ПП «Комплекси контролю» зазначається, що фактичним власником групи компаній «Комкон» являється зовсім інша особа, ніж заявлена в офіційних документах. Також, встановлено, що група компаній «КОМКОН» укладали ряд договорів з розпорядниками бюджетних коштів Броварської міської ради на надання послуг за ціною, яка є вище ринкової та послуг, які не надавались або надавались не в повному обсязі, чим було спричинено майнової шкоди. Та, виходить, що у Броварах не зважають на розгляд цієї кримінальної справи та знову «наступають на ті ж граблі».

Цінова пропозиція

Відеокамеру 4 МП Acusense Smart Hybrid Light DS-2CD2T43G2-4LI (2.8 мм) придбають за ціною 7700 грн/шт. (тут і далі ціни з ПДВ). Водночас у магазині «HIKVISION» вартість таких відеокамер становить 5795 грн/шт. Отже, таких відеокамер планують закупити 41 шт. і заплатять за них 315 700 грн, хоча могли б – 237 595 грн. Таким чином, націнка складає 24,74%.

Відеокамеру 2 МП ANPR ІЧ iDS-2CD7A26G0/P-IZHS (C) (8-32 мм) придбають за ціною 42 900 грн/шт. Водночас у тому ж магазині «HIKVISION» вартість таких відеокамер становить 32 680 грн/шт. Отже, таких відеокамер планують закупити 10 шт. і заплатять за них 429 000 грн, хоча могли б – 326 800 грн. Таким чином, націнка складає 23,82%.

Жорсткий диск для сервера 2.4TB SAS ISE 12Gbps 10K 512e 2.5in Hot-Plug придбають за ціною 21 360,9 грн/шт. Водночас у магазині «E-SERVER» вартість такого жорсткого диска майже удвічі менша та становить 11 745,8 грн/шт. Отже, таких дисків планують закупити 4 шт. і заплатять за них 85 443,60 грн, хоча могли б – 46 983,3 грн. Таким чином, націнка складає 45,01%.

Модуль пам’яті для сервера DDR4 32GB ECC RDIMM 3200MHz 2Rx8 1.2V CL22 придбають за ціною 4932,4 грн/шт. Водночас у магазині «BRAIN» вартість такого модуля пам’яті становить 3225,8 грн/шт. Отже, таких модулів планують закупити 6 шт. і заплатять за них 29 594,40 грн, хоча могли б – 19 355 грн. Таким чином, націнка складає 34,60%.

Комутаційний бокс DS-1260ZJ придбають за ціною 1045 грн/шт. Водночас у магазині «HIKVISION» вартість такого комутаційного боксу становить 658,3 грн/шт. Отже, таких боксів планують закупити 40 шт. і заплатять за них 41 800 грн, хоча могли б – 26 333,3 грн. Таким чином, націнка складає 37,00%.

Висновок

У результаті аналізу закупівлі систем відеоспостереження у Броварах виявлено серйозні порушення, що свідчать про завищення цін на обладнання, що не відповідає ринковим стандартам. Крім того, замовник, пов’язаний із комунальними підприємствами міста, що викликає додаткові запитання щодо прозорості та об’єктивності тендерних процедур. Особливо тривожним є той факт, що ПП «Комплекси контролю» фігурує у кримінальному провадженні, пов’язаному з аналогічними порушеннями у минулому. Такі обставини ставлять під сумнів не лише законність цієї закупівлі, а й загальну ефективність використання бюджетних коштів у Броварах.

Авторка: Катерина Чабанюк.

Читайте також: У Переяславі придбають техніку на 2 млн гривень дорожче від ринку

Фото: Prozorro, з відкритих джерел, «Київщина 24/7».

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь