Наодинці з собою і дзеркалом: як перестати комплексувати з приводу своєї неідеальної зовнішності

Події України

Психолог Вікторія Островська в коментарі Фактам ICTV розповіла, як перестати комплексувати з приводу своєї неідеальної зовнішності та прийняти себе як самодостатню й особистість.

– Для початку потрібно зрозуміти і прийняти за основу той факт, що досконалих та ідеальних людей просто не існує. Усі стандарти краси – суб’єктивні, вони прописані людьми і соціумом, – каже Вікторія.

За її словами, варто також замислитися, чому нам так хочеться щось змінити в собі, яку порожнечу всередині себе ми намагаємося заповнити.

Причини комплексу зовнішності

Усі ми прагнемо до досконалості, але завжди потрібно міркувати тверезо й чітко, і все має бути в міру.

Але якщо жінки йдуть у рознос із пластичними операціями, це свідчить про те, що проблема перебуває глибоко в підсвідомості й може бути наслідком цілої низки причин: заниженої самооцінки, тролінгу в дитинстві з приводу зовнішності тощо. І тоді, досягнувши дорослості, відразу ж хочеться змінити в собі все.

Як допомогти собі

За словами Вікторії Островської, часто комплекс неприйняття себе потребує допомоги психолога. Але є й низка опцій, які допоможуть самостійно впоратися з проблемою:

опрацювати розхитані емоції, спробувати повернутися в емоційну стабільність, до здатності раціонально сприймати себе і свої рішення. У впевненої в собі жінки ніколи не виникне бажання змінювати в собі все тут і зараз. Тому дуже важливий емоційний баланс;

зрозуміти, що кожна людина унікальна по-своєму, не зациклюватися на якихось вадах, заганяючи себе в депресивний стан. Потрібно з дбайливістю ставитися до себе, любити і приймати себе. Тоді й світ відкриється абсолютно по-іншому;

спробуйте акцентувати увагу на своїх перевагах, на тому, що ви в собі найбільше любите. Постарайтеся виділити свої зовнішні достоїнства і якості, погляньте на себе під різними ракурсами і підкресліть у собі всі ваші переваги;

не потрібно шукати собі кумира ідеальної жінки, чоловіка і переробляти себе під їхні стандарти. Адже навіть найпривабливіша жінка чи чоловік теж не всім подобаються, і не всі з цих кумирів мають щасливе життя;

менше спілкуйтеся з людьми, які критикують вашу зовнішність і дають непотрібні поради. Для себе ви маєте розуміти, що ця людина проєктує на вас свої страхи і тригери, це її страх і комплекс, а не ваш.

Вибирайте собі те, що вам подобається, а не те, що диктує соціум. І тоді ви обов’язково помітите, наскільки зміниться ваше сприйняття себе, резюмує психолог.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Залишити відповідь