Зимiвий чи літній: у Веpховній Раді уточнили, який чаc відтепер завжди буде в Укpаїні
Українці щороку переводять годинники на годину назад та на годину вперед.
Зазвичай це відбувається у останні вихідні жовтня та в останні вихідні березня.
Восени стрілки переводять на годину назад, а навесні — вперед.
Кожного року ця процедура викликала дуже багато дискусій серед народних депутатів.
Половина з них вважають, що переводити годинники недоречно, що це традиція, яка тягнеться з Радянського Союзу, хоча у світі майже всі країни переходять на зимовий та літній час.
Проте в Україні більше цього не буде. Переважна більшість нардепів таки добилися свого й тепер Україна назавжди залишиться з зимовим часом.
Весною годинники більше не переводитимуть
Народні обранці прийняли законопроєкт згідно з яким українці більше не переводитимуть годинники на літній час.
Тобто останнє переведення стрілок відбулося у жовтні й відтепер такий час буде в Україні завжди. Депутати кажуть, що зробили це в першу чергу з турботою про здоров’я українців.
Мовляв, переводити годинники двічі на рік — це надто травматично для організму і йому важко адаптуватися.
Багатьом українцям таке рішення не подобається
Не всім українцям сподобалася така ідея. Загалом люди не проти, щоб годинники не переводили, але більшість з них вважають, що краще тоді було б залишити літній час.
Також не обійшлося й без активістів, які навіть сформували петицію до Президента України про те, щоб він дозволив переводити годинники на літній час. Чи вирішить щось ця петиція — наразі невідомо.
Що кажуть науковці?
Багато науковців погоджуються з тим, що літній час все-таки кращий для людей і організму.
“Географічно наша країна розташована відразу у трьох часових поясах. Саме через це для нас доцільніше було б використовувати саме літній час. Країна так жила 50 років і ніхто ніякого дискомфорту не відчував.
Але тепер Україна буде дивитися, як робитиме Європа: якщо там залишать літній час, тоді й тут залишать літній, якщо переведуть на зимовий, то й Україна перейде на зимовий час. Економічна складова тут зовсім невелика. Переважає політична складова. Лише літній час дає економію і влітку, і взимку», – каже старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Анатолій Казанцев.
Що ж, побачимо у березні, чи дослухається Уряд до думок населення та науковців.