Ідеальна пара і секунда, щоб закохатися – 5 книг про стосунки
Стосунки, як відомо, бувають не лише між закоханими, і часто любов об’єднує навіть абсолютно протилежні особистості. Як це насправді буває в історії, побуті, загалом у житті можна дізнатися з цих книжок, які не залишать вас байдужими і пробудять кращі почуття.
Елін Гільдербранд. Ідеальна пара. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2024
Ідеалістична картина, змальована у цьому романі, (екранізованому в однойменному серіалі) на початку не менш ідеальних стосунків нібито загальновідома. Утім «Ідеальна пара» Елін Гільдербранд – не зовсім про щасливе життя, і вже на початку історії нас про це попереджають. «Телефонний дзвінок перед шостою ранку в суботу – не до добра, хоча й не така вже рідкість», – заспокоює авторка, але ми знаємо, чого саме чекати після цього у кожній таємничій історії. За сюжетом, весільний сезон на Нантакеті, мальовничому острові в штаті Массачусетс, у розпалі. Весілля молодої пари з двох зовсім не схожих родин обіцяє стати подією, яка запам’ятається всім: заможні батьки нареченого не пошкодували коштів, щоб організувати розкішну церемонію у своєму маєтку на березі океану. Однак це весілля й справді не забудеться, але через зовсім інші причини: за кілька годин до церемонії у воді поблизу маєтку знаходять тіло старшої дружки, і всі учасники свята – молодята, мати нареченого (знаменита авторка детективних романів, яку в серіалі грає Ніколь Кідман), скромні батьки нареченої, красунчик старший дружба та інші близькі родичі й друзі – раптом стають підозрюваними, і, здається, кожному з них є що приховувати…
Крістіна Монінгер. Одна секунда, щоб закохатися. – Х.: Ранок, 2024
Насправді ця книжка набагато більше, ніж просто історія кохання. «Одна секунда, щоб закохатися» Крістіни Монінгер – блискучий роман про рок-зірку, яка отримала другий шанс, з елементами криміналу та яскравою психологічною лінією. За сюжетом, найкращі подруги Ейвері, Ізабелла, Одіна, Лі та Джозі — молоді та відчайдушні дівчата – найкращі подруги відтоді, як познайомилися в серф-таборі на маленькому острові біля узбережжя Південної Кароліни. Їхнє безтурботне літо триває доти, поки їхня подруга Джозі, зірка, яка грала Вітті в «Міській присязі», раптово не зникає безслідно. І хоч розслідування нічого не дало, проте вийшли назовні всі конфлікти між подругами й усі таємниці. Виявляється, всі вони якоюсь мірою причетні до цього випадку, що не може не вплинути на їхню подальшу долю. «На мені вузькі чорні штани, червоний топ з V-подібним вирізом ї чоботи, – дізнаємося ми подробиці зокрема щодо Ейворі. – На обличчі – шар макіяжу, і все ж почуваюся голою як ніколи. Я починаю покусувати нижню губу й зосереджено намагаюся переконати себе, що цей концерт нічим не відрізняється від усіх інших, які відбувалися впродовж останніх кількох місяців. – Не треба боятися, Ейв, – шепоче Джейк мені на вухо. Я мовчу. – Вибач, – каже він іще тихіше. – Про що ти? – шепочу у відповідь. – Про те, що я, здається, ніколи не зможу зробити для тебе нічого правильно. Я мовчу. – Я мудак, – спробував він знову. Повертаю голову й дивлюся йому в очі. – Ні, Джейку, ти не мудак. Іноді ти просто хотів би бути ним, бо це легше, ніж визнати свої проблеми. – Я вдихаю, а потім кажу: – Після туру я піду». З часом Ейвері повертається на острів як відома, але вигоріла рок-зірка, щоб забути свого товариша по групі Джейка. Нові зачіпки щодо зникнення Джозі також не дають Ейвері спокою. Вона знає, що тільки її колишні подруги можуть допомогти, навіть якщо їхня дружба розірвана вже багато років. А ще є Джейк. І він починає боротися за їхню любов саме зараз, коли здається, що все вже втрачено.
Люсі Скор. Усе, що тільки між нами. – К.: Artbooks, 2024
За сюжетом цієї історії, головний герой Неш завжди був для всіх «хорошим братом Морґаном», усміхненим і люб’язним. Проте зараз шеф поліції відновлюється після поранення, і його південний шарм потьмянів через панічні атаки та кошмари. І все у романі Люсі Скор «Усе, що тільки між нами» сконструйовано так, що він нікому не розказує, що з ним коїться. Проте нова сусідка, розумна й зваблива Ліна, бачить, що над молодшим Морґаном згущається морок. Зазвичай вона уникає фізичного контакту, — якщо тільки не вона його ініціює, — та на Нешеві дотики чомусь реагує інакше. Між ними виникає сильний зв’язок, який дасть Нешеві нову опору в житті, а Ліну змусить поставити під сумнів свої принципи. Хоч на початку, звісно, в їхніх стосунках все трохи інакше. «Я зачинила двері перед носом Неша Моргана, похмурого шефа поліції з усіма його ранами й метром вісімдесят п’ять зросту, – дізнаємося ми подробиці з життя Ліни. – Навіть не думай, – наказала я собі. Я ніколи не боялася ризику. Завжди любила гратися з вогнем. О, погратися з вогнем — саме так можна описати інтрижку з Нешем Морганом, чи то пак Капітаном Праведність, як його охрестила жіноча половина Нокмаута. Проте в мене були важливіші справи, аніж розважати насупленого копа, який відгородився від світу плащем смутку. Похмурий і поранений, знову мелькнуло в мене в голові поки я тягнула по підлозі коробку з документами». Тож Ліни теж є свої секрети, і якщо Неш дізнається справжню причину її приїзду в Нокмаут, він їй нізащо не пробачить. Крім того, Ліна ніколи не заводить серйозних стосунків. Ніколи. Короткий романчик з місцевим копом? О, таке залюбки! Стосунки з чоловіком, який сподівається, що Ліна осяде на одному місці? Та нізащо! Щойно вона здобуває бажане – все, шукай вітру в полі. Але Нокмаут непомітно полонить серця. І якщо Неш вирішить завоювати Ліну, то вже не відступить навіть перед лицем смертельної небезпеки.
Саллі Гепворт. Хороша сестра. – К.: РМ, 2024
У цій вигадливій, карколомній та приголомшливій історії про сімейні таємниці, розказаній у романі «Хороша сестра» Саллі Гепворт, все починається з того, чим мало б завершитися будь-яке розслідування, але оскільки мова про сімейні таємниці, любовні стосунки та інші начебто ідилічні сцени, то наразі все зовсім інакше. «Останнього вечора ми з Біллі й Ферн пішли до річки, – згадує одна з сестер. – У повітрі й досі висіла денна спека й весь час доводилося відмахуватися від надокучливих комарів. Біллі не вилазив з води, бо тільки там можна будо врятуватися від нестерпної жари. Ми просиділи біля річки майже годину, аж тут я відчула, що хочу справити свою природну нужду. Оскільки Біллі не збирався вилазити з води, я побрела в гущавину, бо не хотіла, щоб він побачив, як я мочуся. Йшла я повільно, бо було темно, хоч око виколи, до того ж я була боса, тож мусила уважно дивитися, куди ступаю. Та й страх змій зовсім не допомагав рухатися швидше. Зрештою, я впоралася щонайбільше хвилин за п’ять. Але, судячи з усього, цього цілком вистачило. Коди я провернулася до річки, Ферн уже не будо. – Ферн, – погукала я. Ти де? Було досить дивно не знайти сестру на тому місці, де я її залишила. Приблизно за хвилину я побачила Ферн. Вона стояла, наче примара, на мілководді, залита місячним сяйвом. А Біллі ніде не будо видно. – Що тут… – почала я, ступивши крок до неї разу підняла догори руки. Перш ніж я встигла запитати, що відбувається, щось спливло на поверхню води поруч із нею — шматок білої, позбавленої життя плоті. – Ферн, – прошепотіла я, – що ти накоїла?» Хай там як, але Ферн Касел працює в місцевій бібліотеці, тричі на тиждень вечеряє із сестрою-двійнею, Роуз, щосили намагається уникати натовпів, яскравого освітлення та галасу. Вона веде розплановане до дрібниць життя, і будь-які зміни в її розпорядку доволі… небезпечні. Коли Роуз дізнається, що не може завагітніти, Ферн вбачає в тому нагоду віддячити сестрі за все, що та для неї зробила. Ферн може народити Роуз дитину. Їй тільки потрібно знайти батька. Все просто. Утім, Ферн зруйнує фундамент, на якому вона так виважено вибудувала власне життя, і розкриє страшні секрети з минулого.
Катерина Ліпс. Таємниця у спадок. – Тернопіль: Навчальна книга Богдан, 2024
Історія, розказана у романі «Таємниця у спадок» Катерини Ліпс – з тих, що з нею не занудьгуєш, тим паче, якщо вас приваблюють романтичні стосунки, захопливі таємниці, цікаві пригоди та справжнє кохання. Розпочинається все, звісно, з ідилічної сцени на полюванні, як зазвичай годиться, щоб зберегти інтригу. «Компанія вірного мисливського пса, який супроводжував їх, додавала дівчинці впевненість у своїй захищеності, а її юному азартному дядькові гарантувала чудовий фінал у полюванні на фазанів. – Купер, молодець, мій хлопчику! – дзвінко розсміявшись, похвалила собаку дівчинка, щойно він підніс ціпок, який вона йому кинула. – Усе, дорогенька Холлі, більше не візьму тебе зі собою, — пригрозив молодий мисливець і, лукаво посміхнувшись, додав: — Поглянь-но на мого пса. Бідолаха геть утомлений. Щоразу після гри з тобою йому вже не до полювання. – Дядьку Міллард, невже й справді не будете брати мене? Але чим же тоді я займатимуся, приїжджаючи у гості до вас і бабусі? — щиро здивувалася дівчинка». Хай там як, але за сюжетом цієї історії, головний герой, привабливий парубок, отримавши у спадок землі, парубок виявляє на них занедбаний таємничий будинок з примарами. Але чи завжди все насправді так, як нам здається з першого погляду? Яку ж таємницю приховує покинута всіма будівля? Звісно, освічений юнак не піддається марновірним страхам, тож, розпочинаючи власне розслідування, він прагне у всьому розібратися особисто. З часом шалена пригода захоплює головного героя, однак раптово він знайомиться з дівчиною, яка стає коханням усього його життя. Тут-таки хлопець потрапляє в тенета чужої гри. Чи вдасться йому подолати усі труднощі: змову ворогів, помсту підступного ревнивого суперника, якому окрім дівчини ще потрібен саме цей дім? Чи розгадає таємницю будинку? Чи отримає головну винагороду – взаємне кохання?