Опозиція погрожує тимчасовому президенту Південної Кореї імпічментом
Опозиційна Демократична партія Кореї пригрозила імпічментом чинному президенту країни Хан Дак Су за сприяння затримки в розслідуванні невдалої спроби відстороненого президента Юн Сук Йоля запровадити у країні воєнний стан.
Про це повідомляє Reuters.
Агентство нагадало, що прем’єр-міністр Хан заступив на посаду замість відстороненого Юна, якому 14 грудня було оголошено імпічмент. Питання про відсторонення від посади має розглянути Конституційний суд.
Хан Дак Су – технократ, який упродовж 30 років обіймав керівні посади в південнокорейській політиці при консервативних та ліберальних президентах. Юн призначив його прем’єр-міністром у 2022 році.
Маючи більшість у парламенті, опозиційна «Демократична партія» нещодавно ухвалила законопроект про призначення спеціального адвоката для висунення звинувачень у заколоті, зокрема, проти консерватора Юна.Партія, яка звинуватила Хана Дак Су в пособництві спробі Юна запровадити воєнний стан і подала на нього заяву в поліцію, заявила, що «негайно розпочне процедуру імпічменту» проти чинного президента, якщо закон не буде оприлюднений до вівторка, 24 грудня.
«Затримки демонструють, що прем’єр-міністр не має наміру дотримуватися Конституції, а це рівнозначно визнанню того, що він (Юн. – ред.) діє як довірена особа заколотників», – зазначив лідер Демократичної партії Пак Чан Де.
Він також звинуватив Юна у перешкоджанні розгляду справи в Конституційному суді. Зокрема, Юн неодноразово відмовлявся приймати судові документи, призначені з повідомленнями про початок судового процесу.
«Будь-яка затримка в розслідуванні та судовому процесі щодо імпічменту є продовженням заколоту й актом підготовки другого заколоту», – сказав Пак.
Правляча «Народна партія» Юна звинуватила «Демократичну партію» у використанні так званої «політики імпічменту» та взяла політичну долю Хана «у заручники», щоб проштовхнути кандидатуру спеціального радника, попри численні поточні розслідування.
Речник Конституційного суду у понеділок заявив, що суд вирішив вважати відмову президентської канцелярії отримати документи завершеною і продовжити судовий розгляд.