Китай випустить облігації на $400 мільярдів, щоб реанімувати економіку

Політика, Світ

Влада Китаю затвердила випуск у 2025 році рекордної кількості спеціальних казначейських облігацій на 411 млрд дол. Отримані кошти підуть на стимулювання внутрішнього попиту.

Про це пише Reuters.

Повідомляється, що Пекін посилює фіскальні стимули для підтримки економіки. яка натрапляє на труднощі. План випуску суверенного боргу для 2025 року майже втричі перевищує обсяг у 1 трильйон юанів, що був випущений цього року.

Очікується, що після вступу Дональда Трампа на посаду у січні 2025 року США значно підвищать мита на китайський імпорт, що посилить тиск на економіку Китаю. Пекін планує компенсувати ці ризики шляхом стимулювання внутрішнього попиту.

Проблеми в секторі нерухомості, високий рівень боргу місцевих урядів і слабкий споживчий попит змушують владу Китаю концентруватись на внутрішніх джерелах зростання.Зазначається, що залучені кошти спрямують на:

  • стимулювання споживання громадян через субсидії на оновлення товарів, таких як автомобілі й побутова техніка;
  • оновлення великого промислового обладнання;
  • інвестиції в інноваційні сектори, такі як електромобілі, робототехніка, напівпровідники та зелена енергетика;
  • будівництво залізниць, аеропортів і аграрної інфраструктури;
  • посилення безпеки у стратегічних сферах;
  • рекапіталізацію великих державних банків, які стикаються зі скороченням прибутків, зростанням проблемних кредитів і зменшенням маржі.

Випуск нових спеціальних казначейських облігацій складе 2,4% від ВВП Китаю за 2023 рік.

Пекін прагне вийти на економічне зростання у 2025 році на рівні 5% і збільшити дефіцит бюджету до рекордних 4% ВВП.

Раніше Китай оголосив про прийняття фіскального пакета на суму 10 трлн юанів ($1,4 трлн) для підтримки місцевих органів влади та зміцнення економіки, враховуючи можливе загострення торговельної напруженості з США під час каденції Дональда Трампа.

Також ми писали, що китайський експорт зріс найшвидшими темпами за останні два роки, оскільки заводи поспішали вивести запаси на основні ринки в очікуванні подальших тарифів з боку США та Європейського Союзу.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь