Лише половина резидентів Дія.Сіті сплачують податок на виведений капітал

Політика

Деякий час в Україні дискутували, чи потрібен нам податок на виведений капітал, у результаті його впровадили лише для резидентів податкового і правового режиму Дія.Сіті. Але попри очікування, лише близько половини компаній в Дія.Сіті обрали сплачувати ПнВК, зазначив в інтерв’ю UA.NEWS Дмитро Михайленко, Голова наглядової ради Crowe Mikhailenko.  

“Резиденти Дія.Сіті можуть обирати модель оподаткування: або сплачувати податок на прибуток на загальних підставах, або платити податок на виведений капітал. Зараз число перших і других десь 50/50. Але в клуб білого бізнесу потраплять саме ті, хто обрав загальну систему оподаткування. Бо якщо компанія сплачує щокварталу податок на прибуток, то її податкова віддача точно буде більше, ніж коли вона сплачує податок на дивіденди, коли заманеться ці дивіденди розподілити, через 2 роки, наприклад”

Дмитро Михайленко

голова наглядової ради Crowe Mikhailenko

Ідея податку на виведений капітал в тому, що підприємства сплачують податок не з усього прибутку, а лише з тієї його частини, яка виводиться з компанії у вигляді дивідендів або інших платежів власникам. Такий підхід мав би був стимулювати реінвестування прибутків в розвиток бізнесу всередині країни, що в свою чергу сприяло б економічному зростанню.Дискусії навколо запровадження податку на виведений капітал (ПнВК) в Україні ведуться більше десяти років, але предметне обговорення почалось у 2015 році. Тоді понад 120 народних депутатів зареєстрували законопроект №3357, який, зокрема, передбачав заміну податку на прибуток податком на розподілений прибуток. Після цього президент, а згодом окремі народні депутати і політичні сили намагались протягнути ще кілька варіантів впровадження ПнВК (законопроекти №8557, №1185, №3665), але жодна із цих спроб не була успішною і не виносилась на розгляд парламенту. 

Податок на виведений капітал в Україні наткнувся на протидію з боку частини бізнес-асоціацій та міжнародних фінансових організацій таких як МВФ, які висловлювали занепокоєння щодо можливих втрат бюджету від запровадження нового податку. Попри це концепція ПнВК залишалася предметом дискусій, яку підтримують окремі політичні сили та експерти, які вважають, що такий податок сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.  

 

Залишити відповідь