Для армії Великої Британії закупили інноваційні артилерійські радари Taipan
Для британської армії в рамках підготовки до війни закупили артилерійські радари Taipan, які здатні виявляти понад 100 цілей, націлених на війська на полі бою щохвилини.
Про це повідомляє The Times із посиланням на анонімне джерело в армії Великої Британії.
Зазначається, що система Taipan розроблена компанією Saab. Вона здатна виявляти артилерійські снаряди, випущені ворожими гарматами з відстані 96,5 км, і передавати цю інформацію, щоб британські війська могли відкрити вогонь у відповідь.
Джерело в розмові з журналістами наголосило на важливості таких технологій, порівнявши тактику, використовувану на війні в Україні, з тактикою часів Першої світової війни.
«З часів Першої світової війни пошук ворожих гармат завжди був великим пріоритетом, тому що артилерія може завдати величезної шкоди. Це дуже добре видно на прикладі України, тому що росіяни не просуваються без значної артилерійської підтримки», – пояснив він.У виданні уточнили, що для британської армії придбали п’ять систем Taipan. Керуючий директор Saab UK Енді Фрейзер розповів журналістам, що артилерійські радари виготовляють у Швеції за підтримки експертів британського Центру передового досвіду в галузі радіолокації.
Фрейзер додав, що Taipan може визначити повну траєкторію снаряда і переміститися протягом 60-90 секунд. У цій системі застосовано високий рівень автоматизації, але для управління обладнанням, як і раніше, потрібна людина-оператор.
Як приклад, керуючий директор Saab UK описав маневрений бій, у якому система Taipan вмикається, дозволяючи росіянам спробувати виявити її за допомогою власних датчиків:
«Щойно ви побачили ворожий вогонь, радар повинен почати руйнуватися і переміщатися в інше місце, і в цей момент повідомлення передається артилерійським гарматам, які починають вести вогонь у відповідь по противнику. Щойно вони відкривають вогонь, вони розкривають свою позицію, і ворог починає обстрілювати їх. Щоб не бути виявленим або знищеним противником, потрібно продовжувати рух. Швидкість, з якою ви можете це зробити, дуже важлива», – йдеться у повідомленні.
Багато людей зосереджуються на безпілотниках, машинах і танках і забувають про ширшу радіолокаційну боротьбу, вважає Фрейзер.
У виданні нагадали, що в листопаді британська армія відпрацьовувала тактику «стріляй і тікай» зі своїми гаубицями Archer під час арктичних військових ігор НАТО менш ніж за 120 км від російського кордону у Фінляндії. Журналісти підкреслили, що Archer, встановлені на шасі вантажівки, можуть розвивати швидкість майже 72 км/год.