Найєму пригадали багатомільйонні тендери, де переможцем ставала одна особа

Політика

Розслідувачі звернули увагу на декілька тендерів, які проводив Мін’юст за часів керівництва Дениса Малюська, схема в яких дуже схожа не те, що, на думку розслідувачів, робив Мустафа Найєм на тендерах від 8 до 30 млн грн.

Про це, зокрема, пишуть телеграм-канали.

«Схоже на кейс, де Найєм виділяв десятки мільйонів своєму товаришу Ноздрі, але краще – не залишилось слідів розкрадання цих 2 млрд», – зазначається на телеграм-каналі «Тендерний Троль».

«Кейс Найєма»

Відповідно до даних, оприлюднених у системі «Prozorro», Агентство відновлення за часів керівництва Мустафи Найєма замовило на 30,7 млн грн послуг з поточного управління проектами у ДП «ГУП ВІДНОВЛЕННЯ», теж зі структури Міністерства відновлення. Що у підсумку було зроблено на ці гроші так і залишилося невідомо.

«Очолює це ДП Вадим Ноздря. Він же, за збігом обставин, був керівником «Укрспецекспорту» та підлеглим Мустафи в «Укроборонпромі». Результат діяльності Ноздрі на попередній посаді бачить вся країна», – зазначають розслідувачі.

Аналогічну закупівлю кінця 2023 року було знайдено також на ім’я Ноздрі. Тут лише за два місяці Найєм заплатив структурі під керівництвом цієї людини майже 8.6 млн грн за проведення роботи по звітам, нарадам та графікам.

За результатом витрачання 30,7 млн гривень коштів міжнародних організацій повинен був бути звіт по результатам роботи. Як ми знаємо, у червні цього року було знято з посади Найєма саме за провал програми по захисту об’єктів критичної інфраструктури. Наразі невідомо, чи проводиться якесь розслідування стосовно витрачання грошей міжнародної допомоги Найємом.

 

«Стартап Малюськи»

Що стосується колишнього міністра юстиції, то розслідувачі звертають увагу на 2.13 мільярдів державних гривень, які були витрачені Малюськаю за п’ять років його каденції на прямі договори (без тендеру) для забезпечення функціонування реєстрів Мінʼюсту. Так, саме тих реєстрів, що днями були зламані хакерами.

Також Малюська віддав десятки мільйонів доларів приватним юридичним компаніям, які представляють інтереси України у закордонних судах. Наскільки ефективно, можна подивитися за результатами роботи, наприклад, Міжнародного кримінального суду у Гаазі, де за три роки повномасштабної війни жодний представник росії не опинився на лаві підсудних.

Залишити відповідь