Учені створили хор дітей з вродженими вадами серця: результати хорової терапії приголомшили
Дослідники з дитячої лікарні Лур’є та музичної школи Бінен у Північно-Західному регіоні створили групу для оцінки користі для здоров’я співу в хорі для дітей із захворюваннями серця.
Діти з такими вадами вперше зібралися разом
Чотирнадцять дітей віком від 8 до 16 років із захворюванням, що називається одношлуночковим кровообігом або кровообігом Фонтан, збиралися раз на тиждень протягом двох місяців, щоб навчитися техніці співу та дихання та відпрацювати пісні для зимового концерту в Північно-Західному університеті.
Кожна дитина вже перенесла щонайменше три операції на відкритому серці. Вони провели незліченні години в лікарнях.
Діти з кровообігом Фонтана народжуються без серцевої камери, яка зазвичай перекачує кров до легень.
Раніше такі діти не виживали. Тепер лікарі можуть лікувати цей дефект, виконуючи серію операцій, першу з яких роблять через кілька тижнів після народження, а останню – перед дитячим садком.
Спів у хорі полегшив дихання і підвищив самооцінку
Хоча операції рятують життя дітей, пацієнтам все одно може знадобитися пересадка серця, коли вони стануть дорослими.
У дитинстві вони часто стикаються з такими симптомами, як задишка, зниження витривалості та іншими потенційними ускладненнями.
Дослідники цікавилися, чи можливо полегшити деякі з цих симптомів і покращити самопочуття дітей, навчивши їх техніці дихання та співу в хорі.
– Спів ще ніколи не застосовувався для дітей із серцевими захворюваннями, особливо з цією формою хвороби, – сказав професор педіатрії та дитячий кардіолог лікарні Лур’є Ендрю Пелех.
Протягом восьми тижнів діти займалися з інструкторами та тренерами вокалу з музичної школи Northwestern.
Перед початком уроків дослідники оцінили механізми дихання дітей, провели оцінку вправ і попросили їх заповнити анкети щодо самопочуття. Наприкінці восьми тижнів вони повторили тестування.
Пелех сказав, що дослідники все ще оцінюють результати, але навіть без офіційних висновків уже прослідковуються значні соціальні та емоційні наслідки.
Лівія Легг з Лібертвіля сказала, що впевненість її сина Ейдена в собі зросла після тижнів занять.
До цього досвіду 12-річний Ейден Легг ніколи не виявляв особливого інтересу до співу. Але тепер він із задоволенням співає і насолоджується співом, до того ж, у нього з’явилися друзі.
За словами мами, дослідження також дало сину відчуття долученості до спільноти таких самих дітей, як він сам.
“Якщо ти заблукаєш у темряві, я буду світлом, яке тебе вестиме”
Кульмінацією занять став концерт на початку грудня в Центрі музичного мистецтва Райана в Північно-Західному районі.
Діти заспівали “Розраховуйте на мене” Бруно Марса.
– Якщо ти колись опинишся посеред моря, я перепливу світ, щоб знайти тебе, якщо ти колись заблукаєш у темряві, я буду світлом, яке вестиме тебе, – співається в пісні.
Діти переказують основну думку цього твору так: Ми дізнаємося, з чого ми зроблені, коли нас покличуть допомогти друзям у біді.
– Пісня передала дух групи, – сказала доцентка кафедри музичної освіти в Northwestern і головна дослідниця Сара Бартоломе.
Бартоломе вважає, що саме участь дітей у хорі допомогла їхнім родинам подолати наслідки медичної травми, яку всі вони пережили, коли дітлахи проходили і проходять складний і важкий шлях лікування.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: MedicalXpress