Цей день в історії Івано-Франківська: 3 січня
Ми розповідаємо, які цікаві події відбувалися у Станиславові, Станіславі та Івано-Франківську (або пов’язані з ним) в минулому.
А також хто з відомих містян народився/померли у цей день. Тож, на черзі, 3 січня!
353 роки тому..
- У 1672 році до Станиславоваа приїхав французький резидент, абат де Пальм’є з секретарем Ульріхом фон Вердумом. Перший опис міста-фортеці зробив саме фон Вердум.
Яким був Франківськ 350 років тому: місто-фортеця очима мандрівника Ульріх фон Вердума
133 роки тому…
- 3 січня 1892 року у «великій залі Седельмайера» — так називали ресторан власника пивзаводу Седельмайера (Новгородська, 4А) — відбулося «віче робітників і селян». Серед інших там виступав Йосип Данилюк. (1842–1904), редактор львівської газети «Праця», в якій працюють Іван Франко та Михайло Павлик.
114 років тому…
- 3 січня 1911 року у Львові помирає Тадей Гриневич (1871–1911) – лікар, художник, співак. Ховають його у Станиславові на міському цвинтарі (Меморіальний сквер, могила не збереглася).
- Деякий час він жив у Станиславові з дочками Іриною та Дарією у своєму будинку на вулиці Заболотівській (Василіянок, 52, не зберігся). У нього неодноразово гостювала сестра Катря Гриневичева (1875–1947) – українська письменниця, громадська діячка, друга дружина Гната Хоткевича.
113 років тому…
- У 1912 році відбуваються загальні збори товариства «Руська Бесіда». Головою вибирають інженера залізничної служби Івана Мирона (1857–1940).
106 років тому…
- 3 січня 1919 року у великий театральній залі готелю «Одеса» Українська Національна Рада ЗУНР схвалила історичний закон про злуку з Українською Народною Республікою (УНР).
- Ввечері після засідання відбувся перший військовий парад з нагоди з’єднання українських земель. Вулицею Липовою (Шевченка) спочатку пройшла молодь зі смолоскипами, а за ними, під оркестр — військові.
- З балкону готелю їх вітали президент Євген Петрушевич, секретар військових справ Дмитро Вітовський, інші державні секретарі та гості.
Ретро: 105 років виповнюється з часу, коли Станиславів став столицею ЗУНР
Читайте також: