Відстoроненого прeзидента Південної Кореї спробують зaарештувати вдруге: він забaрикадувaвся у рeзиденції
Відсторонений від влади президент Південної Кореї Юн Сук Йоль може зіткнутися з більш рішучою спробою заарештувати його, оскільки провідний слідчий пообіцяв зробити все можливе, щоб прорвати барикади, побудовані навколо його резиденції, і взяти його під варту.
Про це повідомляє Reuters.
Протестувальники, які підтримують і виступають проти Юн Сок Йоля, попри мороз, вийшли на мітинги на вулицях навколо президентського комплексу після того, як суд повторно видав ордер на його арешт.
Цього тижня Служба безпеки президента укріплювала територію резиденції колючим дротом і барикадами, використовуючи автобуси, щоб заблокувати доступ до неї. Резиденція Юн Сок Йоля розташована на схилі пагорба в елітному районі, відомому як «корейський Беверлі-Хіллз».
Юн Сок Йоль перебуває під кримінальним розслідуванням у справі про заколот через його невдалу спробу запровадити воєнний стан 3 грудня — рішення, що спричинило перший ордер на арешт чинного президента.
Йому також загрожує судовий розгляд справи про імпічмент у Конституційному суді.
У середу, 8 січня, один з адвокатів Юн Сок Йоля заявив, що президент не може погодитися з виконанням ордера на арешт, оскільки він був виданий судом у неправильній юрисдикції, а генеральний прокурор не має повноважень проводити розслідування проти чинного лідера.
Адвокат Юн Кап Кюн також заперечив припущення деяких членів парламенту про те, що президент Південної Кореї втік з офіційної резиденції, заявивши, що він зустрічався там з ним напередодні.
Голова Управління з розслідування корупції серед високопосадовців У О Донг Вон, вибачився за те, що не зміг заарештувати президента минулого тижня після шестигодинного протистояння з військовою охороною на території резиденції.
«Ми зробимо все можливе, щоб досягти нашої мети, ретельно підготувавшись цього разу з великою рішучістю, щоб друге виконання ордера стало останнім», — заявив він.
Місцеві ЗМІ писали, що для прориву охорони президента можуть залучити поліцейських спеціальних тактичних підрозділів і важку техніку.
Оголошення воєнного стану в Південній Кореї — що відомо
Юн Сок Йоль у процесі боротьби з опозицією на початку грудня 2024 року без успіху спробував ввести в Південній Кореї воєнний стан, після чого парламент оголосив йому імпічмент і звинуватив у спробі заколоту.
Адвокати Юна заявили, що вважають незаконними та ордер на арешт, і спробу арешту.
4 грудня повідомлялося, що міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен подав у відставку. Він також вибачився за суспільне занепокоєння, викликане спробою президента країни Юн Сок Йоля ввести воєнний стан.
8 грудня прокуратура Південної Кореї заарештувала ексміністра оборони в рамках розслідування справи про державну зраду. Юн Сок Йолю також оголосили про підозру в державній зраді.
3 січня 2025 року південнокорейські слідчі після багатогодинного протистояння з охороною відстороненого парламентом від влади президента країни Юн Сок Йоля і зі спротивом натовпу протестувальників біля його резиденції відмовилися від плану щодо його арешту.
7 січня суд Сеула продовжив термін дії ордера на арешт Юн Сок Йоля.