В рф експорт сирої нафти впав до найнижчого рівня за 16 місяців

Політика

В рф морський експорт сирої нафти знизився до найнижчого рівня з серпня 2023 року – на 540 тисяч барелів на день з моменту піку в жовтні. Найбільше скорочення поставок за останні два з половиною місяці торкнулося портів західної частини росії.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Особливо помітним скорочення стало через зменшення кількості вантажів, які відправлялися з Усть-Луги з середини грудня. За місяць обсяги перевалки нафти через порт зменшилися на 25% у порівнянні з періодом до 20 жовтня. В останні дні грудня щонайменше п’ять вантажів було виключено з графіка завантаження, згідно з даними про судноплавство, які бачило агентство Bloomberg.

Спад продовжився і в січні, коли за перші десять днів було зафіксовано лише п’ять відвантажень, що становить половину від рівня попереднього місяця.

Серед причин спаду потоків нафти можуть бути збільшені обсяги переробки на російських нафтопереробних заводах, що зменшило доступний обсяг для експорту, адже ні короткочасний інцидент на насосній станції на трубопроводі до Усть-Луги минулого місяця, ні атака українського безпілотника на порт, не були достатньо значними, щоб пояснити такий спад.Крім того, частина сирої нафти могла бути перенаправлена до тихоокеанського порту Козьміно, де минулого місяця було зафіксовано рекордні поставки в обсязі 993 тисяч барелів на день. До кінця минулого року порт мав отримати нафту, доставлену через залізничну станцію Грузова, що могло б збільшити потоки на 7 мільйонів тонн на рік, або близько 140 тисяч барелів на день.

Офіційні дані показують, що у грудні видобуток сирої нафти був трохи нижчим за цільовий показник ОПЕК+. Минулого місяця країна видобувала 8,971 мільйона барелів на день, що майже не змінилося порівняно з листопадом, хоча її цільовий обсяг виробництва зріс на 30 тисяч барелів на день після завершення обіцяних скорочень.

Нещодавно один із найбільших портових операторів КНР Shandong Port Group заявив про запровадження обмежень на прийом танкерів, які потрапили в санкційні списки США.

Також нагадаємо, що спільне розслідування видання Politico та некомерційної журналістської групи SourceMaterial виявило щонайменше дев’ять випадків, коли судна «тіньового флоту» рф залишали розливи нафти у світових водах, починаючи з 2021 року.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь