Чи можна вибирати між брекетами та вінірами?
Здавалося б, брекети та вініри – різні системи. Однак кінцева мета одна: ідеальна рівна посмішка.
Чи можуть ці конструкції бути взаємозамінними, і коли одну варто встановлювати після іншої – розповідають стоматологи Lumident.
Як добре, що сьогодні встановлення брекетів перестало вважатися долею підлітків!
Завдяки цьому дорослі люди все більш упевнено звертаються до ортодонтів, щоб виправити недоліки прикусу, з якими доводилося миритися довгі роки.
Але не менш прекрасно й те, що бажання встановити білосніжний вінір на зуб більше не вважається преміальною послугою для селебріті.
Питання – чи можна використовувати обидві системи для виправлення зубних недосконалостей? Наша відповідь – так! Головне – розібратися в особливостях.
Відмінність брекетів від вінірів
Усе дуже просто:
- брекети – незнімні конструкції для виправлення прикусу;
- вініри для зубів – найтонші мікропротези, здатні приховати дефекти окремих одиниць: недостатню білизну, плями, потемніння, відколи, проміжки, кривизну.
Якщо брекет-системи призначені для масштабних змін прикусу і зрушення багатьох зубів у правильне положення, за допомогою вінірів можна виправити окремі одиниці.
При цьому ефект від вінірів буде суто естетичним, а брекети по-справжньому змінюють характер зубощелепної системи.
Незважаючи на те, наскільки різняться ці конструкції, їх можна використовувати по черзі, коли необхідно виправити положення зубів, а потім поліпшити їхній зовнішній вигляд.
У простих випадках вирівнювання окремих зубних одиниць вони навіть можуть стати взаємозамінними.
Кому підходять брекети, а кому вініри?
Іноді достатньо встановити один вінір, щоб значно підняти самооцінку і зробити посмішку ідеальною.
Усе тому, що її псував єдиний нерівний зуб. Якщо ж має бути більш складне, ортодонтичне завдання, за справу беруться брекети.
Коли встановлюється брекет-система:
- у разі важких форм викривлення зубів;
- за діагностованих порушень прикусу (наприклад, за глибокого прикусу, коли верхні зуби значно перекривають нижні під час змикання);
- за великих проміжків між зубами, які хочеться фізично виправити.
З діастемою – великими зубними проміжками – здатні впоратися і вініри. Щоправда, ефект виявиться тільки візуальним, і від мікропротезів уже не можна буде відмовитися.
Як вибрати систему для корекції зубів
Як ви вже здогадалися, у разі серйозних проблем із прикусом підходять тільки брекети: у Києві їх встановлюють у безлічі клінік, тож доводиться докласти зусиль, щоб вибрати відповідну.
Вінір на зуб можна встановити навіть одиничний, і це необов’язково робити тільки в разі нерівних зубів.
Головне – бажання естетично вдосконалити посмішку. Ось чому тільки брекет-систему можна вважати повноцінним способом виправлення прикусу.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Отримати детальну консультацію і пройти огляд, перш ніж вибрати одну з систем, ви можете в стоматологічній клініці Lumident.