Військові Південної Кореї могли спонукати КНДР до провокацій перед введенням воєнного стану

Політика, Світ

Міністерство оборони Південної Кореї звинуватили у тому, що призупинення міжкорейської військової угоди та відновлення пропаганди через гучномовці на кордоні з КНДР мали на меті спонукати Пхеньян до провокацій напередодні введення президентом воєнного стану. У відомстві обвинувачення відкинули.

Про це повідомляє видання Yonhap.

Міністерство Південної Кореї оприлюднило відповідь у понеділок, 13 січня. Це була реакція на підозри, висунуті опозиційним блоком, та поширеними низкою ЗМІ.

Південнокорейське оборонне відомство запідозрили у тому, що військові «навмисно” брали участь у таких діях, щоб спонукати Північну Корею влаштувати провокації у зв’язку з короткостроковим введенням воєнного стану, який оголосив президент країни Юн Сук Йоль 3 грудня 2024 року.

«Наші військові стримували провокації Північної Кореї шляхом послідовної політики щодо Північної Кореї, зберігаючи при цьому тверду військову готовність», – йдеться в заяві Міноборони країни.У відомстві зазначили, що дехто пов’язує «такі звичайні військові дії та заходи з ситуацією з воєнним станом». Це, на думку Міноборони, викликало занепокоєння щодо безпеки та може «перешкоджати нашій військовій діяльності».

Південнокорейське відомство закликало не висувати подібні підозри, там пообіцяли тісно співпрацювати з розслідуванням щодо запровадженням у країні воєнного стану, що спровокувало гучний скандал.

Раніше також подібним чином Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї відкинув звинувачення в тому, що коли міністром оборони був Кім Йон Хен, відомство надсилало листівки до Північної Кореї з пропагандою проти Пхеньяна, щоб викликати військові провокації.

Наразі у Південній Кореї Хена звинувачують по справі про невдале введення воєнного стану як ключову фігуру. Крім того, південнокорейський Об’єднаний комітет начальників штабів спростував підозри, що він намагався приховати докази після нібито польотів безпілотників над Пхеньяном у жовтні 2024 року.

Нагадаємо, 14 грудня парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президента Юн Сук Йоля після його спроби 3 грудня запровадити у країні воєнний стан нібито через зв’язки опозиції з КНДР. Загалом воєнний стан, оголошений президентом Юном, тривав декілька годин.

У Південній Кореї Державне агентство з боротьби з корупцією призупинило спробу затримати президента Юн Сук Йоля, якому оголосили імпічмент через невдалу спробу запровадити воєнний стан.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.

Залишити відповідь