Деякі країни ЄС вимагають запровадити санкції проти всього російського газу
Група з десяти країн Європейського Союзу закликала до посилення санкцій проти росії, зокрема шляхом обмеження імпорту природного газу та скрапленого природного газу (СПГ).
Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з документом, Швеція, Ірландія, Польща, Данія, Фінляндія, Чехія, Румунія та країни Балтії пропонують повну заборону на імпорт російського трубопровідного та скрапленого газу, щоб скоротити доходи Кремля, які використовуються для фінансування війни проти України. Водночас ці обмеження потребують одностайного схвалення усіх 27 країн ЄС, що є складним завданням через позицію угорського прем’єра Віктора Орбана.
У документі наголошується, що кінцевою метою має стати якнайшвидша заборона імпорту російського газу та СПГ. Альтернативою цьому може бути поступове скорочення їхнього використання, відповідно до плану RePowerEU. Попри зусилля ЄС із диверсифікації енергопостачання, росія з початку війни в Україні отримала 204 мільярди доларів від експорту енергоресурсів, а поставки СПГ досягли рекордних обсягів.
Пропонується також ввести санкції проти російських танкерів СПГ, заборонивши їм стоянку та надання морських послуг на території ЄС. Додаткові обмеження можуть торкнутися танкерів, що перевозять російську нафту до третіх країн, оскільки так званий тіньовий флот допоміг росії обійти встановлену країнами G7 цінову стелю.У рамках обговорення 16-го пакету санкцій проти росії розглядаються ідеї щодо заборони імпорту металів, розширення обмежень на транзит товарів, а також запровадження додаткових санкцій проти фінансових установ та IT-сектора. Це має на меті посилити тиск на російську економіку та обмежити її можливості для продовження війни.
Нагадаємо, що 10 січня США оголосили про нові санкції, спрямовані на скорочення доходів росії від енергоресурсів. До санкційного списку потрапили понад 30 російських нафтосервісних компаній, дві великі нафтовидобувні компанії – «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також сербська компанія NIS, пов’язана з «Газпром нефть».
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.