Профнастил та сфери його застосування
Профнастил відноситься до простих, але універсальних та надійних будівельних матеріалів. Такому різноманіттю його можливого використання може позаздрити будь-який інший матеріал. Завдяки практичності профнастил не втрачає популярності, незважаючи на появу більш новітніх та кращих матеріалів схожого призначення. Металопрофіль досі є чудовим рішенням, коли потрібно швидко, недорого та якісно облаштувати якусь будівлю чи звести певну конструкцію.
Як і де використовують профнастил?
Всі ми бачимо профнастил щодня в якості покрівельного чи оздоблювального матеріалу, більшість огорож побудовані саме з нього, складські комплекси та ангари – це все також металопрофіль. Враховуючи широке призначення виробу, виробники створили чітку класифікацію продукції згідно із рекомендованою сферою застосування. Це потрібно, щоб:
- було легше обирати з-поміж великого асортименту продукції,
- можна було ефективніше використовувати матеріал в кожному окремому випадку,
- уникнути складнощів в ході монтажу.
Які існують види та марки металопрофілю
За посиланням можна побачити, як виглядає асортимент профнастилу та що мається на увазі під видами та марками його матеріалу. Якщо детальніше говорити про розподіл матеріалу, то треба знати, що:
- вид – чітке позначення призначення матеріалу, металопрофіль поділяється на стіновий, покрівельний та несучий види, тому відразу стає зрозумілим, для чого призначено кожен з них.
- марка – деталізація продукції в кожному окремому виді, яка позначає не лише сферу призначення, але й надає інформацію по висоті профілю. Цей параметр відповідає в першу чергу за жорсткість листів і тому є одним із найважливіших серед всіх технічних параметрів металопрофілю.
Профнастил дуже важливо обирати згідно з його параметрами, щоб потім не довелось передчасно виконувати ремонт конструкції. Більше того, для будівель і конструкцій великих масштабів неприпустиме використання виробу із заниженими технічними даними. Це можна в приватному будівництві зекономити, а у питанні зведення несучих конструкцій це дуже ризикова справа.
Різниця матеріалу в залежності від виду?
- По-перше, профнастил різних марок різниться технічними параметрами сировини – її товщиною, складом та походженням. Чим вищий профіль, тим витриваліший метал використовують виробники.
- По-друге, висота профілювання – це показник того, яка міцність металевого виробу, чи справиться він із своїми функціями. Для стінових різновидів металопрофілю характерна висота профілю від 10 до 40 мм, для покрівельних та несучих – від 40-50 мм до 0,9-1 см.
- По-третє, в складі профлиста є ще такі важливі складові, як захисні покриття і вони формують його захист від зовнішніх факторів – опадів, вітру, механічних впливів. Цинк та полімер – саме про ці покриття йде мова і якщо перший відповідає за антикорозійні властивості, то полімер – це зовнішні дані виробу, його механічна стійкість до появи подряпин. Різні види металопрофілю відрізняються вмістом цинку та типом полімеру, а іноді його взагалі не використовують.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ