У Південній Кореї допитали відстороненого президента
Слідчі провели багатогодинний допит арештованого президента Південної Кореї Юн Сок Йоля. Його помістили до слідчого ізолятора і за 48 годин мають або отримати ордер на затримання, або звільнити політика.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що в середу, 15 січня, Юн з’явився на допит в управління з розслідування корупції після того, як понад 3 тисячі поліцейських прийшли до його резиденції до світанку щоб арештувати відстороненого главу держави.
«Я вирішив відреагувати на розслідування CIO, незважаючи на те, що воно було незаконним, щоб запобігти непривабливому кровопролиттю», – зазначив Юн у своїй заяві, маючи на увазі Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO), яке очолює кримінальне розслідування.
Прокурор супроводжував Юна в його машині від його будинку в елітному районі, відомому як Беверлі-Хіллз, до офісу CIO, куди він зайшов через чорний хід, уникаючи ЗМІ.Під час допиту Юна неподалік будівлі скоїв самоспалення невідомий чоловік віком близько 60 років. Він отримав сильні опіки та втратив свідомість.
Агентство зазначає, що влада має 48 годин на допит, після чого вона повинна отримати ордер на затримання відстороненого президента на термін до 20 днів або на його звільнення.
Водночас, представник CIO зазначив, що Юн відмовляється говорити і не погодився на те, щоб його інтерв’ю зі слідчими записували на відео. В Управлінні не мають інформації про те, чому Юн відмовляється давати свідчення.
Президентський кортеж виїхав з офісу CIO пізно ввечері в середу. Очікується, що Юн буде утримуватися в Сеульському слідчому ізоляторі, де також перебувають інші високопоставлені особи, зокрема колишній президент Пак Кин Хе та голова Samsung Electronics Джей Й. Лі.
Адвокати Юна заявили, що ордер на арешт є незаконним, оскільки він був виданий судом у неправильній юрисдикції, а група, створена для його розслідування, не мала на це законних повноважень.
Агентство Reuters зазначило, що в ордері на обшук за місцем проживання Юна, він названий «ватажком повстання».
Крім того, захист президента зазначив, що лідер не має наміру брати участь у другому дні допитів у четвер, 16 січня.
Нагадаємо, 14 грудня парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президента Юн Сук Йоля після його спроби 3 грудня запровадити у країні воєнний стан нібито через зв’язки опозиції з КНДР. Загалом воєнний стан, оголошений президентом Юном, тривав декілька годин.
У Південній Кореї Державне агентство з боротьби з корупцією призупинило спробу затримати президента Юн Сук Йоля, якому оголосили імпічмент через невдалу спробу запровадити воєнний стан.
14 січня слідчі прийшли до резиденції відстороненого президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, щоб здійснити другу спробу його арешту. Цього разу правоохоронцям вдалося затримати главу держави.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.