Кремль фактично здійснив анексію Білорусі, що створює загрози для Заходу – ISW
Кремль перебуває на завершальних етапах стратегічної роботи, спрямованої на фактичну анексію Білорусі.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
«Зусилля Москви з де-факто анексії Білорусі в рамках союзної держави хоча і не завершені, але вже досягли значних успіхів, що вимагає від НАТО переоцінки наслідків посилення російського контролю над Білоруссю, а також можливостей і ресурсів, які росія може використати проти США, НАТО і України в результаті цього», – йдеться у звіті.
В ISW вважають, що Білорусь – це не просто союзник рф, Кремль перетворює цю країну на стратегічного партнера, який допомагає росії поширювати свою владу по всьому світу.
«Кремль використовуватиме свої останні, але глибоко вкорінені досягнення в Білорусі, щоб компенсувати витрати від тривалої війни рф проти України, прискорити відновлення росії після війни в Україні та допомогти їй підготуватися до майбутніх війн швидше, ніж росія могла б сама. Політики повинні почати планувати майбутнє, в якому Білорусь буде не лише поневоленою нацією, але й фактично продовженням російської федерації», – наголошують аналітики Інституту вивчення війни.На їхню думку, росія намагається взяти під контроль усі напрями управління сусідньою державою. Серед них ключовими напрямками російських зусиль розглядаються ті, що спрямовані на військову, політичну та економічну інтеграцію росії та Білорусі. Це передбачатиме, зокрема, постійне базування російських військ у Білорусі. Кремль «із високою ймовірністю» планує використати населення країни в понад 9 мільйонів людей та її стратегічне розташування на східних флангах НАТО, а також економічні ресурси.
«Бажаний Кремлем набір заходів з інтеграції з Білоруссю є настільки широким і всеосяжним у багатьох аспектах, що визначити, що Москва не контролюватиме в Білорусі, якщо їй це вдасться, важче, ніж перерахувати, що Москва контролюватиме», – йдеться у звіті.
В ISW вважають, що хоч росія не завершила спробу де-факто анексувати Білорусь, але вже «досягла таких етапів, які становлять загрозу безпеці США, НАТО і України, а також загрозу подальшому існуванню Білорусі як суверенної держави».
Також наголошується, що росії не потрібні додаткові інтеграційні здобутки в Білорусі, щоб загрожувати Заходу. «Наявний набір військових, політичних та економічних інтеграційних досягнень росії в Білорусі з 2020 року вже створює загрози для Заходу, які політики повинні враховувати», — зазначають аналітики.
Нагадаємо, Білорусь та рф проведуть спільні військові навчання. Країни опрацюють один із варіантів застосування угруповань військ під час спільних дій.
Нагадаємо, у грудні Білорусь повернула до кордону з Україною підрозділи Збройних сил, які були раніше виведені з цього регіону. Наразі на прикордонних територіях перебуває близько 1500 білоруських військових.
Державна прикордонна служба України (ДПСУ) стежить за ситуацією в Білорусі, оцінюючи потенційні загрози, проте наразі не виявлено ударних формувань, які б рухалися до українського кордону.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.