Енергоефективна вентиляція: як забезпечити свіже повітря вдома і заощадити кошти
Вентиляційна система забезпечує нормальний мікроклімат у приміщенні. Однак вона також підвищує витрати на електроенергію та опалення. Щоб цього не траплялося, необхідно організувати вентиляцію правильно, а ще використовувати в її проєктуванні сучасні технології. Розглянемо в цій статті, як отримати енергоефективну вентиляційну систему.
Рекуперація повітря
Рекуперація повітря – це сучасний спосіб вентиляції, який полягає в поверненні тепла від виведеного забрудненого повітря. У результаті температура в приміщенні під час вентиляції не падає.
Інтернет-магазин Vencon пропонує цілу низку моделей рекуператорів та інших компонентів вентиляції, які підходять для різних типів і об’ємів приміщень. А також їхні фахівці надають послуги з професійного монтажу, який вимагає досвіду.
Переваги встановлення рекуперативної вентиляції:
- зниження витрат на опалення до 70 %;
- немає потреби в провітрюванні приміщень через вікна та двері, що запобігає респіраторним захворюванням;
- самі рекуператори витрачають мало електрики, зазвичай менше, ніж, наприклад, витяжки.
Використання автоматичного управління та розумних систем
Сучасні пристрої для вентиляції оснащуються датчиками, які аналізують температуру, рівень вологості, концентрацію вуглекислого газу в приміщенні. Отримані дані надсилаються на мікроконтролер, який запрограмований на певні умови. Він вирішує, як саме та яка вентиляція має працювати в певний момент часу, та автоматично керує нею. Завдяки такому управлінню з’являються переваги:
- Виключається людський фактор – не можна забути відключити вентиляцію або ввімкнути її помилково не в тому режимі роботи. Це економить електрику й тепло в приміщенні.
- Немає потреби самостійно регулювати роботу вентиляції. Усе працюватиме автоматично. Потрібно тільки виставити бажані умови.
- Контролер налаштує роботу вентиляції саме в такому режимі та з такою інтенсивністю, як необхідно для досягнення необхідних умов температури, вологості та свіжого повітря. Вентиляція не працюватиме надто сильно, витрачаючи даремно електрику або тепло.
Хороша теплоізоляція
Для того щоб вентиляція була енергоефективною, необхідно домогтися гарної ізоляції в:
- приміщенні, де здійснюється вентиляція;
- самій системі вентиляції.
Для збереження тепла в приміщенні рекомендовано використовувати енергоефективні склопакети, утеплити зовнішні стіни. Це допоможе зберегти тепло та забезпечить економію опалення.
Під час проєктування вентиляційної системи треба дотримуватися технології прокладання повітропроводів і під’єднання пристроїв, щоб забезпечити їх надійну герметизацію. В іншому разі через негерметичні стики та щілини може проникати холодне повітря й загалом ефективність вентиляції знизиться, що негативно позначиться на витратах на опалення та електрику.
Використання компонентів із безщітковими моторами
Під час вибору компонентів, в яких використовуються мотори, рекомендовано віддавати перевагу тим, в яких встановлені безщіткові. Крім того, що вони довговічніші та краще керуються, вони також витрачають менше електрики та менш шумні.
Правильне проєктування системи вентиляції
Розробку та монтаж вентиляційної системи слід довірити тільки досвідченим фахівцям. У цій галузі є безліч нюансів, які відомі тільки майстрам, що практикують. У довгостроковій перспективі навіть невеликі помилки можуть завдати серйозного удару бюджету через підвищені витрати на електрику та опалення.
Так само для створення вентиляції слід застосовувати якісну продукцію від відомих брендів. Це має значний вплив на нормальну роботу системи загалом.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: Vencon