США таємно фінансували виробництво дронів в Україні – NYT
У частині інформації про військову допомогу Україні, яку розсекретила адміністрація президента США Джо Байдена, йдеться про таємну підтримку військової індустрії у сфері безпілотників.
Про це пише газета The New York Times, посилаючись на неназваних американських посадовців.
Як вони зазначають, на тлі боротьби з більш численною і краще оснащеною армією РФ чималі інвестиції у цю сферу допомогли Україні почати й розширити виробництво дронів.
Підтримка США виробництва безпілотників в Україні
Ту допомогу, яка була засекречена, спрямували на підтримку України у розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн. Відомо, що США надавали не лише технічну підтримку, а й спрямовували значні кошти, зокрема $1,5 млрд восени 2024 року, на розвиток виробництва дронів.
За словами радника із національної безпеки США Джейка Саллівана, ця допомога “стратегічно вплинула” на перебіг війни.
– Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях, — зауважив він.
Крім того, зусилля США до того ж включали допомогу виробникам дронів із закупівлею запчастин. Як зауважили особи, які обізнані із цим питанням, США для допомоги в розробці програми відправила в Україну співробітників розвідки.
Цього тижня, в інтерв’ю директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми дронів в Україні.
– Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними, — повідомив Бернс.
До того ж, Салліван також зауважив, що робота над безпілотниками розпочалася після першого контрнаступу ЗСУ восени 2022 року, коли стали зрозумілі межі звичайних можливостей України. Робота також продовжилась й у 2023 році.
Проте, як пишуть у NYT, посилаючись на інформацію з боку американських посадовців, контрнаступ 2023 року став для них “важким уроком”, оскільки російські дрони атакували танки та бронемашини, відправлені США і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Після цього у США посилили підтримку українських виробників БпЛА. Крім фінансової допомоги, Білий дім працював над налагодженням зв’язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів.