У Києві звільнили баристу через українську мову
У Києві звільнили з роботи баристу Катерину Дорош, яка захищала українську мову у кав’ярні, що працює при Університеті інтелектуальної власності та права, про це йшлося у сюжеті телеканалу НТА.
За словами дівчини, яка навчається музики, керівниця кав’ярні звільнила її, бо вона послуговувалась державною мовою та закликала клієнтів також говорити українською.
«Вона попросила мене вийти за двері їдальні. Стала впритул і гучно сказала: «я сейчас буду разговаривать на том языке, который ты хорошо понимаеш. Мы тебя взяли на работу и ты находишься в Киеве, а в Киеве говорят на русском языке, и учить старших людей, на каком языке говорить, ты не будешь! Ты здесь не работаешь!»… Я ж гучно їй відповіла, що це не український, а російський Інтитут інтелектуальної власності», – повідомила Катерина Дорош.
Керівниця закладу харчування Тетяна звільнення підтвердила, однак зазначає, що не казала, що Київ – російськомовне місто. Мовляв, так було раніше. Ба більше, стверджує, що Катерина нахабно відмовляла російськомовним в обслуговуванні.
«Перенавчати літніх людей, які розмовляють російчькою 20-річна дівчинка немає права. Вона не просила, а агресивно зверталася до людей. Агресивно відмовляла в обслуговуванні російськомовних… Мені подозволила людина і сказала: «я не можу, ну як так можна, ми де знаходимось». Як хазяйка закладу я могла взяти на себе такий ризик, а вона – найманий працівник, чим вона керувалася. Вона могла відмовитися працювати в такій атмосфері, але не відмовлятися обслуговувати людей», – переконана керівниця Тетяна.
Водночас дівчина пояснює, що дійсно просила колег на роботі розмовляти з нею українською, а російськомовних відвідувачів робити замовлення українською, бо російську – не розуміє. І з відвідувачами їдальні у неї конфліктів не виникало, бо вона толерантно про це просила. На що керівниця закладу харчування відповіла, що вимушена була звільнити Катерину, через скарги інших працівників та клієнтів.
«Вони мовчки приходили до мене і питали, «що нам робити». Можливо у людини якісь травми, бо їй поганого слова ніхто не казав. Ми ж працюємо у сфері послуг, я маю платити за оренду, виплачувати зарплату, у тому числі і їй. Для цього нам потрібно так обслуговувати клієнтів, щоб вони повертались. А відмовляти в обслуговуванні ми не можемо. Це не її заклад», – заявила власниця.
Окрім цього, вона стверджує, що майже всі військовослужбовці ЗСУ також розмовляють російською, мовляв добре, що їм не потрапила бариста, яка послуговується лише українською.
«Якби ти таке сказала людям, які працюють на фронті. А 90% військових з якими я спілкуюся і допомагаю – російськомовні. Може їм також відмовляти в допомозі?», – спекулювала власниця, яка тепер побоюється, що через цю всю ситуацію їх можуть виселити із приміщення.
Також стало відомо, що це не вперше дівчину звільнили з роботи через відмову від російської. Це звільнення лише посилило її переконання, що «не страшно залишитись, без роботи – страшно втратити державу».
«Російська мова в Україні стирає кордон із росією. Це є приводом для росіян в майбутньому продовжувати захоплювати нові українські території, де ще розмовляють російською. Прикро, що таке досі відбувається у центрі Києва – столиці України. Якась безнадія, якщо українська інтелігенція продовжуватиме кавувати і наголошувати, що вони будуть говорити російською. Цього не можна більше толерувати», – переконана Катерина Дорош.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.