Саджу озимий часник тільки так. Виростає великий з кулак.
Сьогодні розповім садівникам-початківцям як правильно здійснити посадку озимого часнику восени, для того щоб урожай вийшов на славу. Почнемо з дати висадження озимого часнику.
До посадки часнику слід приступати, коли температура повітря стабільно тримається вдень в районі 3-5 градусів. Не садіть дуже рано, інакше через зворотне тепло доведеться потім рятувати пророслий перед морозами часник. Не варто садити часник на місці, де раніше росли: цибуля, картопля, баклажани, часник.
Перед посадкою варто оглянути посадковий матеріал, і відкласти убік усі пошкоджені та хворі на вигляд зубчики. Перед посадкою дуже добре замочити часник на 30 хвилин у розведеному з водою препараті Максим. Цей засіб очистить посадковий матеріал від усіляких хвороб та грибків.
Місце для посадки обов’язково оберіть сонячне та не заболочене. На грядку під перекопування внесіть такі добрива. Суперфосфат та калімагнезію – по 3 столові ложки на квадратний метр землі. Перегній – по 1 відру на квадратний метр землі. Гірчична макуха та доломітове борошно по 2 склянки на квадратний метр. Поступово розподіліть ці добрива по поверхні ґрунту, перекопайте і полийте грядку, якщо не очікується дощів. Після перекопування досвідчені садівники чекають 7-14 днів, щоб грядка осіла але, якщо немає часу чекати, садіть часник на 2-3 см глибше чим зазвичай.
Зубчики необхідно заглибити в землю приблизно на 6-8 см. Якщо зими у вас дуже холодні і малосніжні, то заглиблюйте зубчики на 9-10 см. Посадку здійснюйте строго дном вниз, відстань між зубчиками 12-15 см, між рядами 20-25 см. Після посадки присипте грядку невеликим шаром перегною та піску, так земля не перетвориться на бетон після весняних паводків. Як додатковий снігозатримувач покладіть на грядку ялиновий лапник, скошені сидерати, або гілочки від малини.