У Києві судитимуть жінку, яку обвинувачують у жорстокому поводженні з лисицею

Політика

5 Чер, 12:06

Оболонська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт щодо 56-річної мешканки столиці, яку обвинувачують у жорстокому поводженні з тваринами. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За даними слідства, жінка протягом тривалого часу утримувала у власній квартирі на Оболоні вовка, лисицю та собак. Таке сусідство різних видів тварин створювало небезпечні умови як для самих тварин, так і для людей.

У соціальних мережах власниця публікувала відео, на яких було видно умови утримання тварин. Зокрема, вовк перебував у тісній клітці, а лисиця утримувалася на балконі.

У грудні 2025 року вовк напав на господарку та завдав їй травм руки і стегна. Після інциденту зоозахисники вилучили хижака. Під час перевірки квартири також виявили труп лисиці.

Слідство встановило, що тварина загинула внаслідок тривалого утримання в неналежних умовах, без належного харчування та ветеринарного догляду, що негативно вплинуло на її стан здоров’я.

Наразі досудове розслідування щодо жорстокого поводження з лисицею завершено. Дії обвинуваченої кваліфіковано за ч. 1 ст. 299 Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини жінці загрожує до трьох років позбавлення волі.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Оболонського управління поліції ГУ Національної поліції у місті Києві.

Водночас, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

Раніше «Київщина 24/7» повідомляла про те, що устолиці виникла нестача антирабічного імуноглобуліну — препарату, який використовують у разі важких укусів тварин та ризику зараження сказом.

Читайте також: До Дня матері в парку Партизанської слави висадили дуби на честь загиблих воїнів

Фото: прокуратура України

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Залишити відповідь