Аналіз 35 досліджень показав ефективний метод профілактики післяпологової депресії
Команда вчених із Канади під час аналізу 35 досліджень показала, що фізична активність знизила ризик розвитку післяпологової депресії на 45%.
– При цьому початок тренувань у перші 12 тижнів після пологів мав більший вплив на зниження тяжкості депресії, ніж тренування пізніше, – йдеться в повідомленні.
За словами вчених, ці результати свідчать про те, що фізична активність може слугувати допоміжним засобом у боротьбі з післяпологовою депресією, особливо в пацієнток, які не відчувають поліпшення від медикаментозного лікування та психотерапії.
Зниження тяжкості депресії
Науковці аналізували дані попередніх 35 досліджень за участю 4 тис. жінок та оцінили вплив різних видів фізичної активності, зокрема йоги та кардіотренувань, на симптоми післяпологової депресії та тривожності.
Дослідження проводилися тому, що вже було відомо про вплив фізичних вправ на зниження тяжкості депресії та тривожності загалом.
Як виявилося, тільки фізична активність помірно знижувала тяжкість післяпологової депресії та трохи знижувала рівень тривожності у молодих матерів.
Тривалість тренувань
За розрахунками вчених, для досягнення відчутного ефекту жінки повинні займатися близько 80 хвилин на тиждень тренуваннями середньої інтенсивності, такими як швидка ходьба, водна аеробіка і силові тренування.
Тренування не обов’язково мають бути довгими, але повинні проходити щонайменше чотири рази на тиждень. При цьому ефект залежав від тижневої тривалості тренувань – що більша активність жінок, то менше в них було симптомів депресії.
Такі результати допоможуть розробити поліпшені рекомендації щодо підтримки жінок, які стикаються з післяпологовою депресією і тривожністю, резюмують дослідники.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: nauka.ua