Апеляційний суд визнав незаконною заборону самовільного встановлення пам’ятників на Пантеоні героїв

Війна

Восьмий апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення Виконавчого комітету Тернопільської міської ради, яким заборонено самовільне встановлення намогильних споруд на Пантеон героїв Тернополя.

У вівторок, 3 грудня, колегія суддів суддя розглянула справу №500/2145/24 за апеляційною скаргою родин похованих героїв на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 22 липня 2024 року та визнала незаконним 17 пункт положення про Пантеон героїв Тернополя, затверджений міським головою Тернополя Сергієм Надалом.

Позов до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради та Спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба» Тернопільської міської ради стосувався визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №975 від 16 серпня 2023 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що маючи намір встановити індивідуальні памятники на могилах своїх загиблих рідних, позивачі відмовилися від встановлення памятників за кошти місцевого бюджету. Однак, відповідач, відмовив останнім у таких діях, зазначивши, що самовільне встановлення намогильної споруди на об`єкті будівництва Пантеон Героїв м.Тернополя, де поховані родичі позивачів, заборонено, що передбачено Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 16 серпня 2023 року «Про погодження Положення про Пантеон Героїв Тернополя».

Позивачі справедливо вважали, що заборони встановлювати індивідуальні намогильні споруди за власні кошти на місцях почесних поховань, які не є Національним військовим меморіальним кладовищем, законодавство України не містить, а саме Положення Тернопільської міської ради про Пантеон не відповідає нормам Закону про поховання, оскільки неправильною є сама форма прийняття оспорюваного рішення.

Окрім того, поховання загиблих військових на міському Микулинецькому кладовищі здійснюється з порушенням встановлених державних санітарних правил та норм (ДСанПІН 2.2.2.028-99), Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань (Наказ від 19.11.2003 №193), Положення про порядок надання ритуальних послуг та території Тернопільської міської територіальної громади, а саме, не дотримано гігієнічних вимог щодо норм відведення земельної ділянки для одинарного поховання, які є єдиними діючими нормами.

Суддя задовольним позов частково, з чим, власне, повністю погоджуються позивачі.

Раніше ми повідомляли, що відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України на ІІ квартал 2024 року Держаудитслужбою проведено державний фінансовий аудит бюджету Тернопільської міської територіальної громади за період з 01.01.2020 по 31.03.2024. У межах аудиту проведено ревізію фінансово-господарської діяльності спеціaлізованого комунального підприємства «Ритуaльна служба» за період з 01 січня 2020 року пo 31 березня 2024 року та встановлено безліч порушень.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь