Бай-бай, мішечки під очима, або особистий досвід кругової блефаропластики
Як відбувається кругова блефаропластика і відновлення після цієї пластичної операції з підтягування навислих верхніх повік і видалення мішків, або гриж, під очима. Тут я поділюся особистим досвідом такого хірургічного омолодження.
Пошук хірурга
Пошук хірурга – дуже важливий етап. Інтернет видає за запитом гору пропозицій, що свідчить про те, що блефаропластика – вже досить освоєний вид послуг у приватних клініках. Ціни варіюються в Києві від $1 до 6 тис. за кругову підтяжку повік.
Але тут важлива не так ціна, як питання беззастережної і повної довіри до хірурга. Утім, довіра – не зовсім те слово. Я б сказала, що в хірурга потрібно повірити, як у Бога.
Мені з таким фахівцем пощастило. Дізналася про нього від жінки, яка після блефаропластики в Олега Андрєєва, записала до нього потім і свого чоловіка, і улюблену свекруху. Іншими словами, в моєму випадку ефективнішим виявився не інтернет, а старе добре сарафанне радіо.
Операція
Перед операцією слід зробити кілька базових аналізів. Але якась особлива підготовка не потрібна. Усе, що від вас вимагається, це прийти в клініку в призначений час і налаштувати себе на повний позитив: я не боюся, все пройде чудово, зате після цього я буду гарною та інші схожі мантри.
Але, якщо чесно, коли вже лягла на операційний стіл, почався мимовільний мандраж. Тобто мене реально трусило так, що медикам довелося зробити укол седативного. Потім були знеболювальні ін’єкції у верхню і нижню повіку. Неприємно, але терпимо.
Мій хірург віддає перевагу саме місцевій анестезії. По-перше, вона найбільш щадна. По-друге, на певному етапі лікар попросив якомога ширше відкрити рот і максимально закотити очі (а для цього, як ви розумієте, треба бути у свідомості). Навіщо? Щоб точно накласти шви й уникнути ефекту вивернутої повіки або круглого котячого ока. Це доволі часті ускладнення після блефаро, хоча з часом вони минають.
Доба в повній темряві
Період реабілітації почався з того, що після операції я добу лежала в палаті з наглухо перемотаними очима, на які були накладені просочені ліками тампони. Це була жесть, яка межувала з панічним жахом. Пережити ці моторошні 24 години допомогли навушники та аудіокниги. Ближче до вечора медсестра ввела снодійне.
Чому я заспокоїлася
На ранок пов’язку зняли, на верхні повіки наклали пластир, який поміняли наступного дня. На п’яту добу було доволі болюче зняття швів.
Однак варто сказати, що на той час я вже цілком заспокоїлася. По-перше, страшенно собою пишалася, що нарешті зважилася і позбулася цих обридлих мішків під очима. По-друге, не було ніяких запалень, не було болю чи інших неприємних відчуттів. А це дуже важливо, осільки свідчило про те, що втручання пройшло успішно.
Реабілітація
Одразу попереджу тих, хто зважився на блефаропластику: налаштовуйтеся на досить довгий і болісний реабілітаційний період. Болісний у тому сенсі, що загоєння відбувається не так швидко, як хотілося б.
У цей час ви будете ніби висмикнуті зі свого звичного життя. Ніяких походів у спортзал. Очі досить швидко втомлюються від монітора ноутбука чи телефона, тож довго не почитаєш і не подивишся улюблений серіал.
Спати – тільки на спині, хоча щодо цього мені навіть не довелося себе контролювати: з набряклими очима обличчям у подушку не дуже-то й комфортно.
Зауважу, що якихось особливих процедур з очима робити не потрібно. Мій хірург не рекомендував жодних мазей і кремів. Єдине, що робила, це вранці та ввечері протирала очі міцелярною водою. І все.
Ще один важливий момент. Деякий час доведеться носити сонцезахисні окуляри. Навіть увечері, навіть у дощову погоду, ловлячи на собі зацікавлені і не завжди доброзичливі погляди. Мовляв, з якого дива ця тітонька наділа темні окуляри, коли сонця й близько немає? Правильно! Або чоловік побив, або перебрала вчора. Наші люди, знаєте, проявляють емпатію лише у дуже виняткових випадках.
І ще порада: поки заживають ваші оченята, намагайтеся якомога менше дивитися на себе в дзеркало. Якщо робити це часто, здаватиметься, що загоєння взагалі не відбувається. І тоді, ось вона, зневіра близька до пригніченості та депресії.
Результат
Майже через два місяці після доволі травматичної операції результатом я дуже задоволена. Верхні повіки майже як нові. На нижніх ще є сліди, та вони хоч і повільно, але поступово зникають.
Так, чутливості в області швів поки що немає. За словами лікарів, для повного відновлення потрібен рік. Але я вже практично повернулася до своєї звичної повсякденності, на яку дивлюся тепер новими, посвіжілими, помолоділими очима. Бай-бай, дорогі мішечки!