Байден хоче посилити Україну перед президентством Трампа, – WP
Президент США Джо Байден намагається посилити позицію України до того, як 20 січня вступить на посаду новообраного лідера країни Дональд Трамп.
Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.
Зазначається, що останні рішення Байдена дозволити Україні завдавати ракетних ударів углиб території рф американською зброєю та надати протипіхотні міни «були продиктовані суворою новою реальністю», яка може поставити її у найслабшу позицію за майже три роки великої війни.
Зміна Байденом попередньої політики щодо мін і ракет частково була спрямована на те, щоб забезпечити Україні якомога сильнішу позицію під час потенційних переговорів.
За даними видання, останні рішення президента США викликають як похвалу, так і критику з боку європейських союзників, які кажуть, що Україні потрібна будь-яка перевага в найближчі тижні, але розчаровані тим, що йому знадобилося стільки часу, щоб забезпечити ці можливості.Водночас зазначається, що Байден «дуже чутливий» до ризику небезпечної ескалації, яка включає застосування російським диктатором путіним ядерної зброї.
Представники Білого дому заявили, що Байден у своїх рішеннях керувався мінливими умовами на полі бою, санкціонуючи застосування зброї, коли ці умови того вимагали. Вони також зазначають, що раніше він надав багато зброї – в тому числі касетні боєприпаси, артилерійські снаряди, системи протиповітряної оборони та ракети – без лобіювання з боку України, а в деяких випадках навіть без її прохання.
За словами двох високопосадовців адміністрації, які говорили на умовах анонімності, дискусії про надання дозволу на постачання протипіхотних мін і ракет ATACMS розпочалися наприкінці жовтня, але жодних рішень не було ухвалено аж до виборів.
Зазначається, що американські чиновники особливо стурбовані рішенням Північної Кореї відправити своїх військових на допомогу Росії та швидкими темпами просування окупантів. Помічники Байдена зрештою дійшли висновку, що ATACMS можуть допомогти стримати КНДР від надсилання нових військ, а надіслані протипіхотні міни — захистити територію на сході.
Співрозмовники видання також заявили, що рішення надіслати протипіхотні міни, від яких багато країн відмовилися з гуманітарних міркувань, показало, наскільки критичною, на думку Білого дому, є ситуація.
Помічники Байдена заявили, що його обережні рішення були продиктовані більше політикою, ніж страхом ескалації та применшують думку про те, що надання зброї могло б суттєво вплинути на хід війни.
Водночас багато європейських чиновників рішуче не погоджуються з цією думкою, стверджуючи, що США зробили достатньо, щоб Україна могла продовжувати воювати, але недостатньо, щоб дозволити їй перемогти.
«Це мало бути зроблено ще два роки тому», — сказав один високопоставлений європейський чиновник.
У матеріалі зазначається, що те, що раніше вважалося американськими посадовцями табу, тепер поступово визнається серед європейських прихильників Києва. Зокрема йдеться про те, що мирні переговори можуть вимагати від України поступок частиною територій. Наразі вони обговорюють, які гарантії безпеки Україна може отримати в обмін, щоб стримати росію від майбутніх вторгнень.
Раніше головний соратник новообраного президента Дональда Трампа в Сенаті Майк Раундс виступив проти переговорів про мирну угоду між росією та Україною. Він заявив, що Кремлю не можна довіряти.
Важливі переговори між Україною та новообраним президентом США Дональдом Трампом будуть можливі після його інавгурації. Проте точна дата ще не встановлена.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.