Боляче, але це не кінець світу: повна інструкція, як пережити розставання

Події України

Психологи пояснили, що хоча немає універсального рецепта, який би підходив усім, є кілька загальних рекомендацій, які можуть допомогти вам пережити складний період розставання.

– Розставання – це завжди боляче, але це не кінець світу. Кожен із нас рано чи пізно стикається з цим досвідом, – кажуть експерти.

Пережити емоції

За словами психологів, розставання – це процес, який складається з кількох етапів. Перші тижні або навіть місяці можуть бути найважчими: шок, злість, смуток, безсилля.

– Дозвольте собі пережити всі ці емоції. З часом гострий біль починає вщухати. Ви почнете адаптуватися до нової реальності та рухатися далі, будувати нові стосунки, – розповідають фахівці.

Як полегшити розставання

Психологи пояснили, що потрібно робити, щоб полегшити болісний процес розставання:

  • дозвольте собі відчувати. Не пригнічуйте свої емоції. Плачте, гнівайтеся, розмовляйте про свої почуття з близькими;
  • не хвилюйтеся за емоції партнера, особливо того, хто був ініціатором розриву. Ви не маєте заспокоювати його і запевняти, що все у вас усе добре, або навпаки – перепитувати про його почуття – від цього тільки стане гірше;
  • обмежте контакти з колишнім партнером. На деякий час краще уникати спілкування, щоб не провокувати додаткові емоційні потрясіння;
  • доглядайте за собою. Фізична активність, здорове харчування, достатній сон – усе це допоможе вам почуватися краще;
  • оточіть себе підтримкою. Спілкуйтеся з друзями, родиною, зверніться до психолога;
  • займіться новою діяльністю. Нові хобі, заняття спортом, подорожі допоможуть відволіктися і знайти нові інтереси.

Хоча розставання – це боляче, воно також може стати поштовхом до особистісного зростання. Можливо, ви краще усвідомите свої потреби та цінності, поставите перед собою нові завдання та мрії, а також зрозумієте, хто є вашими справжніми друзями та на кого ви можете покластися, резюмують експерти.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Психологічна підтримка

Залишити відповідь