Було б гірше, якби про це мовчали: посол ЄС про регулярні корупційні скандали в Україні

Події України

В медійному просторі України значно більше виникає корупційних скандалів, попри те, що суспільство вважає корупцію однією з найбільших проблем держави.

Втім наявність великої кількості корупційних скандалів вказує на те, що корупцію обговорюють і не замовчують.

Про це в ефірі телемарафону Єдині новини ведучій Вікна-новини Яні Брензей розповіла посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова.

Боротьба з корупцією в Україні

Ведуча запитала Матернову про те, що останнім часом в Україні стає все більше і більше новин про корупцію, хоча за усіма показниками рівень корупції в країні падає, а українське суспільство називає боротьбу з корупцією одним з пріоритетів.

– До Революції Гідності корупція в Україні була більш поширена, але тоді не було системних зусиль для її подолання. Зараз випадки корупції та скандали швидко стають публічними і поширюються. Це означає, що система почала з цим боротися, – сказала вона.

Посол нагадала, що сьогодні із питанням корупції намагаються боротись не тільки правоохоронці, але й уряд, журналісти, громадянське суспільство та окремі антикорупційні інституції.

Саме тому, вважає Матернова, в новинах можна побачити регулярні корупційні скандали, оскільки в Україні триває боротьба з корупцією.

– Про це (випадки корупції, – Ред.) говорять і пишуть. Мене набагато більше хвилювала б тиша, бо це значило б, що про корупцію замовчують, вона “під килимом”. А зараз усе на видноті, – пояснює посол ЄС в Україні.

Європейський посол додала, що про поширеність корупції в Україні також сприяв російський наратив, який Кремль намагався насадити понад 10 років.

– Важливо зазначити, що корупція – одна з важливих тем російської дезінформації. Понад 10 років Росія системно поширювала наратив, що Україна надзвичайно корумпована, майже держава-банкрут. Одна після повномасштабного вторгнення світ побачив вашу державу зовсім в іншому світлі. Виявилося, що Україна зовсім не держава-банкрут. Але цей наратив про корупцію досі залишається стійким, – додала Матернова.

Посол ЄС в Україні також нагадала, що за останні 10 років в українській державі були створені різноманітні інституції, які почали займатись саме за антикорупційним спрямуванням. Це, додає вона, має бути посилено на шляху України в Євросоюз.

Катаріна Матернова додала, що подолання корупції дозволить Україні залучати більше інвестицій, оскільки тим, хто буде вкладати кошти в країну, буде легше розуміти правила, за якими функціонує держава.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: зняток з етеру ICTV

Залишити відповідь