Буря в стакані. Як Болєщук підставив ветеранів у темі приміщень мистецького коледжу

Війна

У Тернополі на рівному місці вибухнув скандал з можливим розміщенням ветеранського хабу у колишній будівлі телерадіокомпанії за адресою Шевченка, 17, яку 21 грудня 2022 року Тернопільська обласна рада передала на баланс Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької.

Якщо скандал вибухає на рівному місці, то, як правило, це комусь дуже потрібно. Такою є практика життя. Отже, в історії з майном коледжу та будинком ветерана теж стирчать вуха зацікавлених осіб. Відразу ж зазначимо, що ці особи люблять ходити по патріотичним заходам, покладати квіти з нагоди вшанування героїв, робити скорботний вигляд під час патріотичних дійств. Привселюдно вони виказують неабияку шану ветеранам визвольної війни, але, на практиці, за спиною у них плетуть інтриги та стравлюють з навчальними закладами.

То хто ж ці особи? Відповідаємо – виконуючий обов’язки голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук та люди з його оточення.

Отже, 25 листопада у «Тернопільському пресклубі» відбулася пресконференція за участі представниці облдержадіміністрації Світлани Байтелюк, представника згаданого вище мистецького коледжу Андрія Мазепи та ветеранів війни Олега Любінського, Дмитра Харчука та Івана Бугая. Олег Любінський та Іван Бугай до того ж є депутатами обласної ради.

Щоб уникнути переказування подробиць, які читач може почути на відео, зазначимо – ні про яку передачу будівлі навчально закладу ніколи мова не йшла! Ветерани усі, як один стверджують, що ніколи навіть на думці не мали забирати у дітей дах над головою. Саме заради них вони узяли в руки зброю. Вони заявляють, що скандал спровокований у цілях їхньої дискредитації.

За словами як Олега Любінського, так і Олега Харчука йшлося лише про те, що певна частина приміщень на Шевченка, 17, а це більше трьох тисяч квадратних метрів, не використовується коледжем у навчальному процесі. Так, уся будівля колишнього ТТБ передана на баланс коледжу. Але, знаючи про вакантні квадратні метри у будівлі, ветерани вирішили звернутися до голови обласної ради Володимира Болєщука з приводу можливої їхньої передачі під функціонування «Дому ветерана».

Слід відмітити, що Василь Деревляний, Олег Любінський, Євген Степаенов та Дмитро Харчук, які, власне, і стояли за ініціативою, керувалися кількома важливими факторами. У першу чергу – це зручність розташування будівлі у центрі Тернополя, неподалік залізничного вокзалу. Не менш важливою була й виховна складова, адже у приміщенні є актова зала, яка потребує капітального ремонту і яку можна використовувати у навчально-патріотичних заходах для молоді. Розпорядником цього майна є обласна рада і, на переконання ініціаторів, це мало сприяти вирішенню питання з вигодою для усіх сторін.

Але ветерани війни й гадки не мали, що Володимир Болєщук після розмови з ними готує справжню гуманітарну диверсію.

Як зазначає Андрій Мазепа, після того, як у мережі пронеслася навмисно інспірована хвиля хейту з боку «стурбованої громадськості» та певних ЗМІ щодо «захоплення» майна навчального закладу, в той самий день, 5 листопада, на адресу коледжу надійшов лист Володимира Болєщука, у якому він зазначив, що до переліку питань восьмої сесії Тернопільської обласної ради виноситься питання щодо надання коледжу «дозволу на передачу в оренду» нерухомого майна, а саме, усієї будівлі за адресою Шевченка, 17 Упралінню з питань ветеранської політики Тернопільської облдержадміністрації. У листі пан Болєщук розпорядився, щоб керівництво коледжу до 8 листопада надало свої пропозиції щодо цього питання.

Звісно, у коледжі відреагували, надавши юридичне обгрунтування неможливості передачі в оренду приміщень закладів освіти структурам, які не ведуть освітньої діяльності. Відповідь було надіслано пану Болєщуку. На цьому тему було вичерпано, більше жодної комунікації щодо передачы приміщень під ветеранський хаб з керівництвом коледжу не здійснювалося.

Відразу ж на наступний день, 6 листопада, відбулося засідання комісії обласної ради з питань культури, на якому було підняте питання майна коледжу і оперативно долучено згадану відповідь його керівництва. Але керівника коледжу Сергія Маловічка на засідання цієї комісії просто не пустили. Як і не покликали на нього ініціатора ідеї щодо розміщення ветеранського хабу на Шевченка, 17 та члена цієї ж комісії Василя Деревляного.

Про все це на пресконференції розповів Андрій Мазепа, зазначивши, що у коледжі не розуміють, як так могло статися, щоб у маленькому Тернополі за відсутності комунікації утворився такий скандал.

Також пан Андрій окремо нагадав, що до інформаційної атаки по темі приміщень коледжу було залучено видання «Номер 1», яке оприлюднило від початку і до кінця вигадане інтерв’ю з Дмитром Харчуком, у якому він нібито коментував події у вкрай провокативній формі, критикуючи відео, яке оприлюднив той же Андрій Мазепа у мережі у відповідь на описані події. Ще раз нагадаэмо, Харчук стверджуэ, що не давав такого ынтервёю виданню.

Андрій Мазепа підтвердив, що під час розмови з групою ветеранів йшлося про частину приміщень, і тому він не розуміє, чому у своєму листі Володимир Болєщук пише про усю будівлю. Також, як з’ясувалося, існує проєкт рішення сесії обласної ради, у якому йдеться саме про усю будівлю, у той час як під час розмови з групою Любінського-Деревляного-Степанова йшлося лише про частину приміщень.

Андрій Мазепа прямо заявив, що, вочевидь, ветеранів хтось нахабно підставляє. Ми ж розуміємо, хто це робить. От тільки для чого і чиє замвлення виконує – поки що не відомо.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь