Чи можливе розлучення під час вагітності
Право на пред’явлення позову про розірвання шлюбу регулюється ст. 110 Сімейного кодексу України. У кодексі зазначено, що позов щодо розірвання шлюбу не може пред’являтися у випадку, якщо дружина знаходиться у стані вагітності або протягом одного року після народження дитини.
Подати позов на розірвання шлюбу за цих умов можливо лише тоді, якщо один із членів подружжя вчинив протиправну поведінку, що містить ознаки кримінального правопорушення щодо іншого члена подружжя або дитини.
Проте 20 листопада 2024 року Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє розлучення під час вагітності та у випадках, якщо дитині не виповнився один рік. Про це повідомила Ірина Совсун на своїй сторінці у Мережі Х.
За українським законодавством заборонено розлучатись під час вагітності дружини і в перший рік життя дитини.
До сьогодні. Бо от щойно прийняли законопроєкт, яким ця патерналістська норма прибирається!
Це була друга спроба, багато закулісних битв, але закон прийнято!
— Інна Совсун (@inna_sovsun) November 20, 2024
Чи можливе розлучення під час вагітності дружини
Закон №10249 передбачає внесення змін до Сімейного кодексу України. Він передбачає спрощений порядок розірвання шлюбу за домашнього насильства, навіть якщо у подружжя є спільна дитина віком до одного року. Крім того, закон передбачає передбачено недопущення процедури примирення сторін у таких випадках.
Новий закон дозволяє розлучення в перший рік життя дитини, надаючи подружжю право на розірвання шлюбу. Прийняття закону є позитивним кроком у напрямку гуманізації сімейного законодавства та забезпечення захисту прав і законних інтересів осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Це забезпечує захист прав жінок та знімає обмеження, які могли б утримувати жінку в несприятливих сімейних стосунках.