Чим полити малину весною, щоб не було черв’яків
Малина – невибаглива рослина, яка потребує мінімального догляду. Малина може прижитися навіть біля паркану та порадувати врожаєм великих та соковитих ягід.
Проте трапляється так, що під час збирання врожаю виявляється, що малина червива. Мало хто з садівників знає, як вчинити у такій ситуації.
Позбутися шкідників непросто. Комахи поселяються в ягодах і харчуються соками, зимують у ґрунті під кущами, а весною з новими силами нападають на малинник.
Як позбавитися від хробаків у ягодах
Поява черв’яків у малині – головний біль городників.
Позбутися від них можна, якщо використовувати перевірені часом методи. Насамперед потрібно з’ясувати причини, чому черв’яки виявляються всередині ягід.
Зазвичай появі черв’яків передує поразка малини шкідниками, серед яких малинна муха, гронова листовійка, малинний жук.
У період бутонізації та цвітіння жуків струшують у ємність, а потім знищують. Але такий спосіб не кожному сподобається. Його потрібно проводити щодня до повного знищення шкідників, але не у всіх знайдеться на це час.
Для захисту малинника весною, коли сонце ще не пече та шкідники не вилізли назовні, необхідно обробити кущі гарячою водою (температура 70-80 градусів). І зробити це потрібно так, щоб вода потрапила на стебла та коріння.
Кущі малини засипають компостом або тирсою. Мульча не дозволить шкідникам вибратися на поверхню.
Малину можна обприскувати розчином із гірчиці із розрахунку 20 г на відро води. Розчин повинен настоюватися 10-12 годин, потім кущі потрібно обробити кілька разів.
Якщо під рукою не виявилося гірчиці, її можна замінити харчовою содою, змішавши в 10 літрах дві столові ложки