Чиновник Садового став на захист звільненого голови Славська і назвав Львівську облраду паралізованою

Події України
Поділитись
Тиждень тому, 26-го березня, депутати селищної ради Славська на позачерговій сесії проголосували за недовіру голові Володимиру Безі.
За його звільнення проголосувало 20 із 23-ьох присутніх депутатів. Натомість 57-річний Бега звинуватив у захопленні влади холдинг ОККО.
Заступник міського голови Львова Любомир Зубач став на захист звільненого голови Славська, бо вважає, що таке звільнення не на часі.
Про це він написав у Фейсбук після того, коли Володимира Бегу запросили у мерію Львова, де разом з деякими головами інших самоврядних громад області та на чолі з міським головою Львова Андрієм Садовим підтримали морально.
Недовіра міському голові Славська – це не про окрему громаду, це про місцеве самоврядування в цілому в Україні. Про це говорили на зборах Львівського регіонального відділення Асоціації міст України.
Знаєте, останнім часом виникає таке враження, що місцевому самоврядуванню намагаються нав’язати репутацію слабкої інституції. Що органи місцевого самоврядування – як пес при дорозі: хто не йде, хоче його копнути. Чого варті лише останні законопроєкти – про тотальний нагляд руками «префектів» і про добросовісних набувачів, який, по суті, пропонує захист шахраям і робить безправною місцеву владу.
Мовчу вже про забирання реверсу з бюджетів успішних громад, про позбавлення містобудівних повноважень під виглядом цифровізації тощо. Але безпосереднє усунення міських голів з посад – це явний «перебор», навіть для наших буремних часів.
А дозволю собі нагадати, що в перші дні повномасштабного вторгнення саме місцеве самоврядування стало одним із стовпів забезпечення нашої обороноздатності та підтримки Збройних Сил України.
Як юрист і посадовець міста зі стажем скажу: кожен міський голова є відповідальним та підзвітним насамперед перед своєю громадою.
Правильно, коли саме громада дає оцінку міському голові: на виборах чи в інший передбачений законом спосіб. А те, що відбулося у Славську, виглядає на гарно зрежисовану кимось постановку. І від цього передовсім постраждає громада, це може паралізувати всю її роботу.
На хвилинку, в нас триває повномасштабна війна. Так, Славсько трохи далеко від бойових дій і в горах. Але ж не в ізоляції. Війна ближче, ніж здається. І всі процеси, які скеровані на розхитування ситуації, можуть вкрай негативно позначитись на всіх громадах без винятку.
Нам треба плекати нашу єдність і зосередженість на справах, потрібних для Перемоги та подальшого розвитку. Не подобається міський голова, то після закінчення війни будуть вибори – і громада вирішить. Але зараз, коли ми сваримося на будь-якому рівні, ворог аплодує.
Місцеве самоврядування є тією інституцією в державі, яка володіє довірою людей. Не можна втратити цю довіру ! Особливо, коли на кону – наша Держава, – закінчив Зубач. 
Вже у коментарях, відповідаючи на питання, чому свого часу звільнили екс-голову Львівської облради Ірину Гримак,  Любомир Зубач відповів, що облрада – паралізований орган і вона не представляє спільних інтересів територіальних громад області. 
Натомість Зубачу відповіли, що проти облради не порушено кримінальних проваджень за відчуження дежавних земель як це є у випадку з міською радою Львова. 
Загальні втрати бюджету Львівської міськоі ради:
– 33,6 млн грн через використання земельних ділянок за відсутності правовстановлюючих документів, а також без здійснення плати;
– 44,4 млн грн. – через зволікання з введенням в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Львівської міської територіальної громади та запровадження коригуючих коефіцієнтів
– 22,6 млн грн недоотриманих коштів за фактичне землекористування.

Залишити відповідь