Для Василя це був перший досвід спілкування з домашніми тваринами. Він із подивом дивився на курей і навіть трохи боявся підходити до них

Війна

Зібравши чудовий урожай картоплі, Галина вирішила поїхати до міста, щоб продати її на базарі. Заодно жінка запланувала навідати дітей та онуків. Приїхавши на базар і знайшовши місце серед інших продавців, Галина приготувалася чекати на покупців. Невдовзі з’явився перший клієнт — високий, статний, сивоволосий чоловік, який упевнено прямував до її прилавка.

Оглянувши картоплю та ціну, зазначену на аркуші, чоловік запитав:
— Чому у вас картопля така дорога?

Галина, не розгубившись, із посмішкою відповіла:
— Це не картопля дорога, а гаманець у вас тоненький.

Чоловіка звали Василь, і він зовсім не очікував такої дотепної відповіді. Її впевненість і гумор зацікавили його. Василь купив у Галини чотири кілограми картоплі й попросив номер її телефону. Жінка дала свій номер, але зазначила, що не живе в місті. Після цього вони розійшлися: Галина швидко розпродала всю картоплю й вирушила маршруткою до дітей у гості.

Вдома, під час розмови, Галина поділилася з дітьми та онуками історією знайомства з Василем. Особливо цікавими до подробиць виявилися її онучки. Погостювавши кілька днів, Галина повернулася до свого села, де на неї чекало господарство.

Того ж вечора їй зателефонував Василь. Вони довго розмовляли, і Галина дізналася про його життя. Виявилося, що чоловік зовсім недавно втратив дружину, а його син, вже дорослий, живе за кордоном. Усе своє життя Василь провів у місті. Наприкінці розмови він несподівано запропонував приїхати до Галини в село.

Галина серйозно підготувалася до зустрічі. Напередодні вона вирушила до районної перукарні, зробила зачіску й підстриглася, чого давно не робила.

Василь добирався маршруткою, і вже на порозі дому Галини почав розповідати про свою подорож: як гуркотів автобус, як люди в салоні постійно гомоніли. Він зізнався, що навіть трохи втомився від незвичного шуму.

За столом Галина пригостила гостя борщем і голубцями. Після цього вона попросила його трохи зачекати, бо мала невідкладні справи з господарством. Василь вирішив не залишатися сам і пішов із нею. Разом вони відвідали курей, качок, індиків і навіть козу, яка паслася неподалік.

Для Василя це був перший досвід спілкування з домашніми тваринами. Він із подивом дивився на курей і навіть трохи боявся підходити до них. На прохання Галини забрати яйця з курника Василь зайшов, але вибіг майже одразу — півень його налякав до тремтіння. З козою теж не склалося: чоловік не знав, як із нею поводитися, а сусіди з боку тільки сміялися, коментуючи, що Галина собі знайшла кавалера, який усього боїться.

Проте жінка не звертала уваги на їхні жарти. Їй було важливо, що Василь намагався допомагати й не здавався. Вона вірила, що він навчиться й подолає всі труднощі.

І так сталося: після кількох таких приїздів Василь здолав свої страхи. Він подружився з усіма тваринами, і вже важко було уявити, що колись він їх боявся. Сусіди також змушені були визнати свою помилку й перестали кепкувати з нього.

Галина ж раділа, що доля подарувала їй людину, яка готова вчитися й змінюватися заради неї.

Залишити відповідь